Copa Libertadores: Tučnjave i prekid u Sao Paolu

Nogomet ostalo 29. kol 20185:23 > 5:27
Printscreen

Uzvratna utakmica osmine finala Copa Libertadores između Santosa i Independientea prekinuta je zbog divljanja navijača.

Samo deset sati pred uzvrat, zbog činjenice da je za Santos u prvom susretu nastupio Carlos Sanchez koji nije smio zaigrati, pobjeda je dodijeljena argentinskom klubu.

To je, naravno, samo dodatno podgrijalo i onako uzavrele odnose navijača dva kluba.

Incidenti su počeli i prije utakmice, a rezultat svih događanja na tribinama je da je utakmica prekinuta devet minuta prije kraja, u 81. minuti pri rezultatu 0-0.

Nekoliko navijača prevezeno je u bolnicu s ubodnim ranama, vjerojatno zadobivenih nožem. Kako je, prema izjavama samih navijača, bilo na tribinama, to je još i dobar ishod.

Independiente će svakako biti sudionik četvrtfinala Copa Libertadores, a konačnu odluku o ovom susretu ćemo vjerojatno pričekati nekoliko dana.

U nastavku natjecanja gledat ćemo i Atletico Tucuman koji je u uzvratu s 1:0 poražen od Atletico Nacionala i ukupnim rezultatom 2:1, zahvaljujući pobjedi kod kuće u prvom dvoboju ide dalje.

Nakon penala se u četvrtfinalu našao Gremio. Gremio je slavio s 2:1 protiv Estudiantesa što je bilo dovoljno za produžetke u kojima nije bilo golova. Gremio je bio bolji u penal seriji (5:3) i osigurao je nastup u četvrtfinalu.