Modrić među tri kandidata za najboljeg igrača Europe

Nogomet ostalo 20. kol 201815:32 > 15:35
Elsa, Getty Images Sport

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić uvršten je među tri kandidata za najboljeg igrača Europe u izboru Europske nogometne federacije (UEFA).

Uz Modrića kandidati za ovu prestižnu nagradu su i kapetan portugalske reprezentacije i novi član Juventusa Cristiano Ronaldo, te napadač egipatske reprezentacije i Liverpoola Mohamed Salah.

Modrić, Ronaldo i Salah su ušli u završni izbor nakon glasovanja 80 trenera momčadi koje su prošle godine igrale u skupinama Lige prvaka (32) i Europske lige (48), te 55 novinara zemalja članica Uefe. Iza njih su ostali Antoine Griezmann, Lionel Messi, Kylian Mbappe, Kevin De Bruyne, Raphael Varane, Eden Hazard

Najboljeg igrača ‘Starog kontinenta’ UEFA će objaviti 30. kolovoza na izvlačenju skupina Lige prvaka. UEFA je nagradu za najboljeg nogometaša Europe pokrenula 2011. godine a nagrade su do sada osvajali Leo Messi (2011, 2015), Andres Iniesta (2012), Franck Ribery (2013) i Cristiano Ronaldo (2014, 2016, 2017).

Luka Modrić je na nedavnom svjetskom prvenstvu u Rusiji, na kojem je hrvatska vrsta osvojila drugo mjesto, proglašen najboljim igračem, a kapetan’vatrenih’ je i jedan od kandidata na najboljeg igrača svijeta u izboru Međunarodne nogometne federacije (FIFA).

Modrić bi u Monacu mogao osvojiti i dvije nagrade, jer je i među tri kandidata za najboljeg veznjaka, a njegovi protukandidati su Belgijanac Kevin De Bruyne i Nijemac Toni Kroos.

Za najboljeg vratara konkuriraju Alisson Becker, Gianluigi Buffon i Keylor Navas, u konkurenciji za najboljeg braniča sezone su Marcelo, Sergio Ramos i Raphael Varane, a za najboljeg napadača Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Mohamed Salah.

Michael Regan Getty Images Sport

Nagradu za najboljeg igrača Europske lige dobit će Diego Godin, Antoine Griezmann ili Dimitri Payet, dok su kandidatkinje za najbolju nogometašicu Pernille Harder, Ada Hegerberg i Amandine Henry.