Majstorija Inieste, Vieira donio pobjedu Yokohami

Nogomet ostalo 11. kol 201814:04 > 14:09
Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Nogometaši Vissel Kobea pobijedili su Jubilo Iwatu kod kuće s 2:1, u 21. kolu J-lige, a prvijenac za domaći sastav postigao je Andres Iniesta.

Legendarni Španjolac je u 15. minuti dobio loptu od Lukasa Podolskog, već u prijemu izbacio čuvara, zatim predriblao i golmana i zatresao mrežu za vodstvo Vissela.

Taj rezultat je bio aktualan do 56. minute, kad je Furuhashi povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Kawamata iz penala u 84.

Za Kobe je to prva pobjeda poslije dvije utakmice i sada zauzima četvrto mjesto s 32 boda. Iwata je 10. s 28.

Pobjedu su upisali i igrači Yokohama F. Marinosa, koji su slavili u gostima protiv Shonana s 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Hugo Vieira u 48. minuti. Yokohama je 13. na ljestvici s 23 boda, dok je Shonan mjesto iznad s 26.

Vodeća Hiroshima povećala je prednost nad drugoplasiranim Tokijom na osam bodova. Hiroshima je u ovom kolu srušila V-Varen Nagasaki kod kuće s 2:0, dok je Tokio poražen od Gamba Osake 2:1.

Treći trijumf u nizu ostvarila je Nagoya, poslijednjeplasirani klub lige. Ovoga puta, taj klub je svladao Kashimu kod kuće s 4:2 i sa 19 bodova u potpunosti uhvatio priključak za ostatkom lige. Prvi iznad crte – Sagan Tosu za koji igra Fernando Tores koji danas opet nije zabio ima 21 poen.

U ostalim susretima:

Sapporo – Cerezo Osaka 1:1, Shimizu- Kawasaki 1:2, Kashiwa – Vegalta 0:2, Sagan Tosu – Urawa 1:0.