Villa slavila kod Hulla nakon preokreta

Nogomet ostalo 6. kol 201822:34 > 22:45
Getty images/Nathan Stirk/Stringer

U poslijednjem susretu prvog kola engleskog Championshipa Aston Villa je kao gost slavila u Hullu 3:1 i najavila ozbiljnu borbu za povratak u Premier ligu.

Domaćin je bolje krenuo i poveo već u sedmoj minuti. Fenomenalan pogodak postigao je Evandro, doduše uz malo sreće. Ipak, samo sedam minuta je trajala radost domaćih, budući da je Aston Villa brzo došla do izjednačenja. Tommy Elphick odlično se snašao i glavom zatresao mrežu.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Hull je želio doći do tri boda i napadao je. Veliku priliku propustio je David Milinković, a to je došlo na naplatu. Prvo je Elmohamady u 70. minuti donio potpuni preokret momčadi iz Birminghama, a samo pet minuta kasnije Alan Hutton je poslije sjajnog solo prodora kroz gotovo čitavu obranu postigao pogodak, prvi nakon gotovo četiri godine, kojim je zapečatio sudbinu Hulla i donio Villi prve bodove u sezoni.

Villa u idućem kolu dočekuje Wigan, dok Hull gostuje kod Sheffield Wednesdayja.