Zbog zakona Pulišić nije nagrađen za igru protiv Redsa!

Nogomet ostalo 23. srp 20182:13 > 2:27
Getty Images, Bob Leverone

Nogometaši Borussije iz Dortmunda pobijedili su Liverpool 3:1 u sklopu Internacionalnog kupa prvaka. Logično bi bilo da je strijelac dva gola na toj utakmici, Christian Pulišić, dobio priznanje za igrača susreta, ali je umjesto njega ono pripalo Virgilu van Dijku iz redova Redsa.

Njemački klub je u Charlotteu slavila nakon preokreta, jer je na poluvremenu gubila uslijed pogotka van Dijka.

Mladi Pulišić u igru je ušao u drugom poluvremenu, bio je strijelac u 66. minuti s bijele točke te u 89. minuti. Konačnih 3:1 za Dortmund postavio je Jacob Bruun Larsen u 93. minuti.

Na kraju utakmice je sponzor, poznati proizvođač piva Heineken, dodjeljivao nagradu za najboljeg pojedinca, ali nije je mogao uručiti 19-godišnjem Pulišiću, koji po američkim zakonima alkohol smije konzumirati tek kada navrši 21 godinu.

Na kraju je pronađeno drugo rešenje pa je Heineken nagradu uručio 27-godišnjem stoperu Liverpoola, Van Diku.