CAS prihvatio žalbu Milana

Nogomet ostalo 20. srp 201816:57 > 16:58
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Sud sportske arbitraže (CAS) prihvatio je u petak žalbu Milana na izbacivanje tog slavnog talijanskog kluba iz europskih natjecanja od strane UEFE.

UEFA je suspendirala Milan zbog kršenja pravila o financijskom fair-playu, ali je CAS prihvatio žalbu “rossonera”, ustvrdivši da je” kršenja pravila bilo, ali da je kazna ipak prestroga i neproporcionalna”.

Cijeli slučaj je sada vraćen UEFI, koja mora brzo odlučiti jer su pretkola u Europskoj ligi, u koju se iz talijanskog prvenstva plasirao Milan, već započela.

Trener Milana Gennaro  Gattuso izrazio je zadovoljstvo odlukom.

“Odluka je pravedna i sada nam ostaje čekati što će odlučiti UEFA. Mi smo plasman u Europu izborili pravedno i ja sam već počeo pripremati momčad za Europsku ligu”.

Milan se za novu sezonu pojačao hrvatskim reprezentativcima Ivanom Strinićem i Alenom Halilovićem, dok je u klubu još i Nikola Kalinić. (Hina)