EL: Potop Rabotničkog u Mađarskoj, Vaduz izbacio Levski

Nogomet ostalo 17. srp 201820:08 > 20:10
Mark Dadswell, Getty Images

Mađarski Honved deklasirao je makedonski Rabotnički u uzvratnoj utakmici pretkola Europa Lige, dok je senzaciju izazvao Vaduz izbacivši bugarski Levski.

Honved je nakon pobjede u prvoj utakmici (2:1), u uzvratu potvrdio superiornost nad Rabotničkim. Po dva gola Holendera i Danila osigurala su siguran prolaz dalje za mađarski sastav.

Najveće iznenađenje pretkola osigurao je švicarski drugoligaš Vaduz koji je zbog golova u gostima izbacio Levski iz Sofije. Vaduz je u prvoj utakmici slavio s 1:0, da bi u uzvratu poveo golom Coulibalyja iz 25. minute. Deset minuta kasnije Levski je izjednačio preko Busa. Domaćin je došao do vodstva u 53. minuti kada se u strijelce upisao Belaid, da bi samo dvije minute kasnije Tadić izjednačio. Domaći su došli do pobjede u 85. minuti pogotkom Cabrala, no rezultat 3:2 nije bio dovoljan za prolaz dalje. Tragičar je postao Bus koji je u drugom poluvremenu promašio kazneni udarac.

Steven Gerrard i njegov Rangers uspješno je prošao prvu europsku prepreku, makedonska Škupija uspjela je izvući 0:0 u uzvratu, no škotska momčad slavila je s 2:0 u prvom dvoboju. Ponovno je čitavu utakmicu za Rangers odigrao donedavni igrač Slaven Belupa, Nikola Katić.