Bijes u Palermu i žalba nakon skandala u Frosinoneu

Nogomet ostalo 17. lip 201818:23 > 18:41
Getty image/Tulio M. Puglia

Nogometaši Frosinonea pobijedili su Palermo u uzvratnoj utakmici finala doigravanja Serie B sa 2:0. Tako su ostvarili plasman u Serie A, iako su izgubili prvi susret sa 2:1, dok su bijesni Sicilijanci već spremili žalbu zbog kontroverzne utakmice.

Strijelci za Frosinone su bili Maiello u 52. i Ciano u 96. minuti, nakon čega su uslijedili protesti nogometaša i uprave Palerma, koji su rekli da je utakmica odigrana s mnogo nepravilnosti.

Posebno je bila kontroverzna odluka suca Federica La Pene, koji je pri rezultatu 1:0 dosudio slobodan udarac za Palermo. Potom je pokazao na bijelu točku da bi se još jednom predomislio i dodijelio Orlovima slobodan udarac s ruba šesnaesterca.

Video snimka je pokazala da je odluka bila pogrešna, da je Palermu trebalo dosuditi jedanaesterac, ali to nije bilo sve.

Sudac nije kaznio ni nogometaše na klupi Frosinonea koji su na teren ubacivali lopte, dok su igrači Palerma bili u napadu. Na kraju sudac nije uspio ni završiti utakmicu, jer je u 96. minuti nakon gola veliki broj navijača ušao na teren.

Dali smo upute našim odvjetnicima za žalbu i sve potrebne dokaze. Mislim da je sudac promijenio odluku oko jedanaesterca jer su ga okružili igrači Frosinonea. Utakmica je bila neregularna, ništa nije bilo po pravilima. Ovo je izuzetno ružno vrijeme u Italijirekao je temperamentni vlasnik Palerma Maurizio Zamparini.