Preokret Brondbyja za veliki korak prema naslovu

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Nogometaši Brondbyja napravili su ogroman korak prema 11. tituli u klupskoj povijesti, pobjedom nad Midtjyllandom u Herningu sa 3:2, ostvarenom poslije velikog preokreta.

Treći put u posljednjih deset dana šokantni preokreti određuju pobjednike u derbijima danske Superlige, a drugi put u samo četiri dana do pobjede nakon velikog preokreta dolazi Brondby.

Momčad iz zapadnog predgrađa Kopenhagena otputovala je u Herning izjednačena bodovno s Midtjyllandom, kojeg je pobijedio u oba prethodna susreta ove sezone, ali su poslije četvrt sata bili na koljenima.

U tri minute domaćnii su postigli dva gotovo identična gola, a oba puta strijelac je bio norveški Brazilac Gustav Wikheim.

Preokret je nagovijestio Poljak Kamil Wilczek spretnim pogotkom poslije kornera u 28. minuti, ali su domaćini su i u nastavku imali bolje prilike. U prvih deset minuta drugog poluvremena Tihosen je pogodio stativu, a Sane gredu.

U završnici je uslijedio šok. Iz jedne nepovezane akcije u 80. minuti Wilczek je donio izjednačenje.

Četiri minute kasnije lopta je izbačena iz punog šesnaesterca, na nju je naleteo Jung i postigao prvi gol u danskom nogometu za veliku pobjedu.

Do kraja sezone ostalo je šest kola, momčadi se sastaju još jednom, a igrat će i sljedećeg četvrtka u Kupu.