Divljaci na derbiju bacili bombu, ozlijedili policajku

Nogomet ostalo 19. tra 20188:44 > 9:02
Friedemann Vogel, Getty Images Sport

Više od 20 navijača Levskog iz Sofije privedeno je kada su na utakmici protiv CSKA izazvali eksploziju u kojoj je teže ozlijeđena jedna pripadnica bugarske policije.

CSKA i Levski su u velikom bugarskom derbiju odigrali 2:2 u 30. kolu prvenstva, a kao što je čest slučaj u tamošnjoj ligi nije mogao proći bez incidenata i nasilja.

CSKA je vodio golovima Karange u 5. i Henriqua u 9. minutu iz jedanaesterca, ali je Levski došao do boda u drugom dijelu igre, kada su bili precizni Goranov u 48. i Paulinho u 61. minutu.

Do kraja utakmice viđena su i dva crvena kartona, po jedan s obje strane, ali nije bilo pobjednika.

Ovakav razvoj događaja nije se svidio navijačima Levskija, koji su prema priopćenju policije bacili – bombu!? Tom prilikom je teže ozlijeđena jedna policajka, kojoj je potom operirano oko.

“I dalje je u teškom stanju. Operirana je, ali je i dalje mnogo komadića stakla na njenom licu i oku. Takav čin je nedopustiv. To nije bio vatromet ili petarda, to je bila bomba. Ovo je jedan iznimno neugodan i grozan incident”, rekao je načelnik policije u Sofiji Anton Zlatanov

Navijači Levskija su bombu bacili s tribine prema jednom od ulaza, a osim policajke, koja je završila na kirurgiji, lakše je ozlijeđen još jedan policajac.

CSKA je drugi na ljestvici doigravanja sa 70 bodova, dok je Levski četvrti s 51 bodom. Vodi Ludogorec sa 78 bodova.