UEFA: Sion izbačen iz europskih natjecanja

Nogomet ostalo 17. tra 201811:10 > 11:12
Christof Koepsel, Getty Images Sport

Švicarski nogometni klub Sion isključen je iz europskih natjecanja iduće dvije godine zbog "nepoštivanja pravila licenciranja klubova", objavila je UEFA u utorak.

Uz poteškoće koje ima u prvenstvu gdje mu prijeti ispadanje u drugu ligu, švicarski je klub “isključen iz sljedećeg izdanja međuklupskih natjecanja UEFA-e za koje bi trebao proći kvalifikacije u iduće dvije sezone 2018./19. i 2019./20.”, dodaje UEFA u svom priopćenju.

Predsjednik kluba Christian Constantin kažnjen je novčanom kaznom u visini od 235.000 eura zbog napada na televizijskog komentatora Rolfa Fringera, a zbog toga je već odslužio devetomjesečnu zabranu djelovanja u nogometu.

Sion je trenutačno deveta, odnosno pretposljednja momčad u švicarskom prvenstvu, izjednačen je po broju bodova sa Lausannenom, sedam kola prije kraja prvenstva.

Ove sezone ga je u trećem pretkolu Europske lige eliminirao litvanski FK Suduva. (HINA)