Noć na SK1: Odluka o finalistima CONCACAF Lige prvaka

Refugio Ruiz/Getty Images

U noći između utorka i srijede odigrat će se dva uzvratna susreta polufinala CONCACAF Lige prvaka. Prednost u prvim utakmicama stekli su Chivas Guadalajara i Toronto.

Pogotkom Isaaca Brizuele u prvoj utakmici, meksička Gudalajara stekla je minimalnu prednost protiv Red Bulla iz New Yorka. Bio je to prvi gol ovog napadača u natjecanju, rekli bismo u pravo vrijeme.

Prvi adut Njujorčana u uzvratu na Red Bull Areni bit će engleski nogometaš Bradley Wright-Phillips, koji je postigao tri gola do sada. Nešto više inozemnih nogometaša u svom sastavu ima američka momčad i oni uglavnom dolaze iz Južne i Srednje Amerike odnosno s afričkog kontinenta. Veliki rivalitet s meksičkim momčadima ipak jamči priličnu neizvjesnost u ovoj uzvratnoj utakmici.

Golovima Giovinca, Altidorea i Morgana, ekipa Toronta stigla je do dva gola prednosti u odnosu na Americu. Za goste iz Meksika tada je strijelac bio Andres Ibarguen, pa će Club America imati aktivan rezultat i priliku doći do finala.

Oba susreta pogledajte u prijenosima na Sportklubu 1, prvi u susret počinje u 2 sata iza ponoći, a drugi dvoboj kreće odmah nakon toga u 4 ujutro po srednje – europskom vremenu.