Nakon odlaska u mirovinu, Capello postaje – komentator

Nogomet ostalo 9. tra 201814:00 > 14:02
Jamie McDonald/Getty Images

Proslavljeni talijanski nogometni trener objavio je kako više nema namjeru baviti se dosadašnjim poslom te će se posvetiti jednom potpuno drugom zanatu...

Getty images/ Lennart Preiss

Talijanski trener je u ožujku u 72. godini nakon samo tri kola odlučio napustiti Jiangsu Suning, klub iz prve kineske lige, .

Naravno, odmah su počele spekulacije hoće li preuzeti reprezentaciju Italije koja nema izbornika još od kraja neuspješno odigranih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, ali objasnio je kako je već odbio ponudu Nogometnog saveza Italije.

“Nakon iskustava u Engleskoj i Rusiji u kojima sam radio kao izbornik, odlučio sam još jednom pokušati u klupskom nogometu. Jiangsu je bio moj posljednji radni zadatak. Ostvario sam sve što sam htio i vrlo sam sretan zbog toga. Sada sam oduševljen što ću biti televizijski komentator. U toj ulozi uvijek pobjeđujete”, rekao je Capello, očito nesvjestan da je TV gledatelje vrlo lako naljutiti.

Fabio je igračku karijeru proveo u Italiji gdje je nastupao za SPAL, Romu, Juventus i Milan. Nastupio je za reprezentaciju Italije 32 puta.

Kao trener je radio u Milanu, Real Madridu, Romi, Juventusu, a kao izbornik je predvodio Englesku i Rusiju. U ulozi trenera, sedam puta je bio prvak Italije i dva puta Španjolske. Osvojio je i Ligu prvaka s Milanom, četiri puta je pobjeđivao u Superkupu Italije i jednom u Superkupu Europe.
Od 2013. je član talijanske Kuće slavnih.