EP u futsalu na Sportklubu: Španjolska brani titulu

Etsuo Hara/Getty Images

Ljubljana je od 30. siječnja do 10. veljače domaćin 11. Europskog prvenstva u futsalu. Sportklub će prenosti sve utakmice iz Arene Stožice.

Dvanaest reprezentacija podjeljeno je u četiri grupe. Po dvije iz svake izborit će plasman u četvrtfinale.

Prvenstvo počinje utakmicom Slovenija – Srbija, koja se igra u utorak od 18 sati uz prijenos na Sportklubu 1. Komentirat će je Alen Selman.

U grupi A još se nalazi Italija. U grupi B nalazi se Rusija, Kazahstan i Poljska. U grupi C se nalaze reprezentacije Portugala, Ukrajine i Rumunjske, dok će u grupi D igrati Španjolska, Azerbejdžan i Francuska.

Španjolska je najtrofejnija europska reprezentacija u futsalu sa sedam kontinetalnih titula, Italija ima dvije, a Rusija jednu. Ovo će biti i posljednje Europsko prvenstvo sa dvanaest sudionika, jer će na slijedećem igrati šesnaest reprezentacija.

Prvog dana EP u futsalu igrat će i Rusija protiv Poljske, a tu utakmicu možete pratiti u izravnom prijenosu na Sportklubu 4 od 20.45 uz komentar Krešimira Karačića.