Zidane: Neću tražiti zamjenu Benzemi

Denis Doyle, Getty Images

Trener Real Madrida Zinedine Zidane poslije dvoboja polufinala Svjetskog klupskog prvenstva u kojem je njegov tim slavio protiv Al Jazire rezultatom 2:1, rekao je da je zadovoljan svojim napadačima, usprkos brojnim kritikama javnosti.

Na tom susretu strijelci za “Kraljevski klub” bili su Ronaldo i Bale, koji su uz Benzemu ove sezone posebno na meti kritika.

Benzema je bio vrlo dobar i neću tražiti novog napadača. Svi mogu imati svoje mišljenje, ali on je odigrao dobru utakmicu”, rekao je Zidane.

Karim Benzema je ove sezone postigao tek četiri gola i mnogi smatraju kako je klub napravio grešku kada je pustio Alvara Moratu u Chelsea, a zadržao Francuza.

Inače, igrač utakmice protiv Al Jazire bio je Luka Modrić, koji je odigrao sjajnu utakmicu.