SKP: Real teškom mukom do finala, Modrić asistent

Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva, nakon što su poslije velikih problema i preokreta savladali Al Jaziru sa 2:1.

Domaći sastav, koji u svojim redovima ima samo dvojicu stranaca, imao je čudesno vodstvo na poluvremenu poslije pogotka Romarinha u 41. minuti.

Najzaslužniji za to bio je fantasični golman Al Senani koji je branio sve pokušaje Reala u prvom dijelu.

Ipak, ozljedio se krajem prvog poluvremena, zamijenio ga je Husani u 51. minuti, a već u 53. Real je izjednačio kada je Ronaldo asistenciju Modrića pretvorio u gol.

Preokret je kompletiran devet minuta prije kraja kada je pomalo zaboravljeni Gareth Bale na asistenciju Lucasa donio pobjedu i finale Madriđanima.

Real će u finalu igrati sa Gremijom koji je prethodno savladao Pachucu.