Brazil bolji od Japana, sjajan pogodak Marcela

Clive Rose, Getty Images Sport

Reprezentacija Brazila pobijedila je selekciju Japana u prijateljskoj utakmici odigranoj u Francuskoj rezultatom 3:1.

Ekipa izbornika Titea, sve dileme oko pobjednika riješila je u periodu od 10. do 36. minute.

“Selecao” je poveo pogotkom Neymara iz kaznenog udarca, a sudac je na bijelu točku pokazao nakon što je pogledao snimku sporne situacije.

Sedam minuta kasnije dosuđen je još jedan kazneni udarac za Brazil, ali je ovoga puta golman Kawashima bio uspiješniji od napadača PSG-a. Ipak, poslije samo nekoliko trenutaka mreža azijske selekcije se zatresla i drugi put.

Lijevi bek Real Madrida Marcelo naletio je na jednu odbijenu loptu i preciznim udarcem desnom nogom poslao je u gornji desni kut gola Japana.

Na 3:0 povisio je Gabriel Jesus u 36. minuti na asistenciju suigrača iz Manchester Cityja, Danila.

Počasni pogotak za Japan postigao je Makino koji je u 63. minuti najbolje reagirao nakon kornera i glavom loptu poslao u gol.

Bila je to 13. pobjeda u 16. utakmici novog brazilskog izbornika Titea, koji je preuzeo slavnu reprezentaciju u lipnju prošle godine.

U Suwonu je Južna Koreja pobijedila Kolumbiju s 2-1. Son je bio dvostruki strijelac za domaćine (11, 61), dok je za Kolumbijce pogodio Zapata (76).

U kineskom gradu Guangzhou igrali su Kinezi i Srbi, a slavili su naši istočni susjedi s 2-0 pogocima Ljajića (20) i Mitrovića (69).