Hrvati u svijetu: Loš nastup Lovrena, Mandžukiću crveni

David Ramos/Getty Images

Sportklub vam svakog tjedna donosi pregled učinka hrvatskih nogometaša u ligama diljem svijeta.

Dan Istitene/Getty Images

Hrvatski nogometaši diljem svijeta imaju zapažene uloge, a za vas kojima je teško pratiti njihove nastupe, Sportklub vam donosi njihove statistike iz svakog kola.

U ligama “petice” mnogi naši igrači su imali zapažene uloge ovog vikenda, ali mnogi od njih nisu imali svoj dan. Dejan Lovren (Liverpool) je odigrao katastrofalno loše protiv Tottenhama, bio je krivac za dva gola pa je zamijenjen već u 31. minuti. Mario Mandžukić (Juventus) je dobio crveni karton već u 26. minuti protiv Udinesea, dok su odlične vijesti sjajni nastupi Ivana Rakitića (Barcelona) i Luke Modrića (Real Madrid), koji su odlično dirigirali igrom svojih momčadi svih 90. minuta.

U ostalim ligama Europe i svijeta, imali smo također nekoliko zapaženih nastupa. Gordon Schildenfeld je ponovno svojim golom donio pobjedu Anorthosisu (Cipar), Sandi Križman je zabio jedini gol na utakmici i donio pobjedu AEL Limasolu (Grčka), dok je Josip Tadić postigao dva gola za Suduvu (Litva).

ENGLESKA

DEJAN LOVREN (Liverpool) – igrao do 31. minute u porazu protiv Tottenhama 4:1.

NIKOLA VLAŠIĆ (Everton) – odigrao 90 minuta u porazu od Arsenala 5:2.

ŠPANJOLSKA

LUKA MODRIĆ (Real M.) – igrao svih 90. minuta u pobjedi protiv Eibara 3:0.

MATEO KOVAČIĆ (Real M.) – nije nastupio zbog ozljede.

IVAN RAKITIĆ (Barcelona) – igrao 90. minuta u pobjedi protiv Malage 2:0.

ŠIME VRSALJKO (Atletico M.) – nije bio u sastavu zbog ozljede u pobjedi protiv Celte 1:0.

Maddie Meyer, Getty Images

NJEMAČKA

ANDREJ KRAMARIĆ (Hoffenheim) – igrao svih 90 minuta u remiju protiv Wolfsburga 1:1.

TIN JEDVAJ (Bayer) – nije nastupio zbog ozljede u pobjedi protiv Borussije M. 5:1.

JOSIP BREKALO (Stuttgart) – ušao u igru u 75. minuti u oirazu protiv RB Leipziga 1:0.

ANTE REBIĆ (Eintracht) – igrao 90 minuta u remiju protiv Borussije Dortmund 2:2.

FABIAN BENKO (Bayern) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv HSV-a 1:0.

:EuroFootball, Getty Images Sport

ITALIJA

MARCELO BROZOVIĆ (Inter) – nije nastupio zbog ozljede u remiju protiv Napolija 0:0.

IVAN PERIŠIĆ (Inter) – odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Napolija 0:0.

MARIO MANDŽUKIĆ (Juventus) – igrao do 26. minute u pobjedi protiv Udinesea 6:2, dobio crveni karton.

MARKO PJACA (Juventus) – nije konkurirao za sastav Juventusa zbog ozljede.

NIKOLA KALINIĆ (Milan) – igrao do 84. minute u remiju protiv Genoe 0:0.

MILAN BADELJ (Fiorentina) – igrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Beneventa 3:0.

JOSIP MAGANJIĆ (Fiorentina) – nije bio u sastavu Fiorentine.

MARKO ROG (Napoli) – ušao u igru u 76. minuti u remiju protiv Napolija 0:0.

IVAN STRINIĆ (Sampdoria) – igrao do 67. minute u pobjedi protiv Crotonea 5:0.

ANDRIJA BALIĆ (Udinese) – nije ulazio u igru u porazu protiv Juventusa 6:2.

STIPE PERICA (Udinese) – igrao do 82. minute u porazu protiv Juventusa 6:2., zabio prvi gol na utakmici za svoju momčad.

ANTE BUDIMIR (Crotone) – igrao svih 90. minuta u porazu protiv Sampdorije 5:0.

BRUNO PETKOVIĆ (Bologna) – nije ulazio u igru u porazu protiv Atalante 1:0.

IVAN VARGIĆ (Lazio) – nije ulazio u igru u pobjedi protiv Cagliarija 3:0.

PETAR BRLEK (Genoa) – nije ulazio u igru u rwmiju protiv Milana 0:0.

SILVIO ANOČIĆ (Roma) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv Torina 1:0.

FRANCUSKA

IVAN SANTINI (Caen) – igrao svih 90. minuta u porazu od Monaca 2:0.

DANIJEL SUBAŠIĆ (Monaco) – branio svih 90 minuta u pobjedi protiv Caena 2:0.

MATEO PAVLOVIĆ (Angers) – nije ulazio u igru u porazu protiv Toulousea 1:0.

ALBANIJA

MARKO RADAŠ (Skenderbeu) – još nisu odigrali svoju utakmicu 7. kola, na rasporedu je danas.

AUSTRIJA

DUJE ČALETA-CAR (Salzburg) – nije bio u sastavu u remiju protiv Admire 1:1.

MARIN PONGRAČIĆ (Salzburg) – nije bio u sastavu zbog ozljede u remiju protiv Admire 1:1.

IVAN MOČINIĆ (Rapid) – nije bio u sastavu zbog ozljede u pobjedi protiv Austrije Beč 1:0.

MARIN JAKOLIŠ (Admira)- ušao u igru u 73. minuti u remiju protiv RB Salzburga 1:1.

BELGIJA

LOVRE KALINIĆ (Gent) – branio svih 90. minuta u remiju protiv Kotrijka 1:1.

FRANKO ANDRIJAŠEVIĆ (Gent) – nije ulazio u igru u remiju protiv Kotrijka 1:1.

DUJE ČOP (Standard) – ušao u igru u 76. minuti u pobjedi protiv Mouscrona 3:1.

ANTONIO MILIĆ (Oostende) – igrao svih 90. minuta u porazu protiv St. Truidena 1:0.

ANTUN PALIĆ (Mouscron) – nije ulazio u igru u porazu protiv Standarda 3:1.

JAKOV FILIPOVIĆ (Lokeren) – odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Charleoija 1:1.

MARIO TIČINOVIĆ (Lokeren) – zbog ozljede nije bio u sastavu remiju protiv Charleoija 1:1.

CIPAR

ANTON MAGLICA (Apollon) – ušao u igru u 72. minuti u pobjedi protiv Arisa 1:0.

ANTONIO JAKOLIŠ (Apollon) – nije ulazio u igru u pobjedi protiv Arisa 1:0.

GORDON SCHILDENFELD (Anorthosis) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Achnasa 2:1, postigao drugi gol za svoju momčad.

DANIJEL PRANJIĆ (Anorthosis) – odigrao svih 90. minuta u pobjedi protiv Achnasa 2:1.

ANTE ROGULJIĆ (Paphos) – igrao do 79. minute u pobjedi protiv Salamisa 4:0, postigao treći pogodak za svoju momčad.

ČEŠKA

DIEGO ŽIVULIĆ (Viktorija Plzen) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv Brna 3:0.

Lars Ronbog / FrontZoneSport via Getty Images

DANSKA

KARLO BARTOLEC (Nordsjaelland) – odigrao svih 90 minuta u porazu protiv Hobra 4:0.

DINO MIKANOVIĆ (Aarhus) – niej bio u sastavu porazu protiv Kopenhagena 4:0.

ESTONIJA

JOSIP KRZNARIĆ (Levadia) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Tulevika 6:0.

Sergei FadeichevTASS via Getty Image

GRČKA

MARKO LIVAJA (AEK) -AEK još nije odigrao svoju utakmicu 8. kola, na rasporedu je danas.

MARIN LEOVAC (PAOK) – igrao do 79. minute u porazu od Olympiacosa 1:0.

SANDI KRIŽMAN (AEL) – igrao svih 90. minuta u pobjedi protiv Plataniasa 1:0, postigao jedini gol na utakmici.

ADNAN AGANOVIĆ (AEL) – igrao svih 90. minuta u pobjedi protiv Plataniasa 1:0.

NIKOLA ŽIŽIĆ (AEL) – igrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Plataniasa 1:0.

HRVOJE MILIĆ (Olympiacos) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv PAOK-a 1:0.

GORAN ROCE (Xanthi) – igrao od 62. minute u porazu od Smyrnisa 2:0.

IVAN ČOVIĆ (Smyrnss) – branio svih 90.minuta u pobjedi protiv Xanthija 2:0, dobio žuti karton.

MAĐARSKA

ANTONIO PEROŠEVIĆ (Puskas A.) – igrao do 69. minute u porazu protiv Videotona 2:0, dobio žuti karton.

JOSIP KNEŽEVIĆ (Puskas A.) – igrao svih 90 minuta u porazu protiv Videotona 2:0.

STIPE BAČELIĆ-GRGIĆ (Puskas A.) – igrao do 54. minute u porazu protiv Videotona 2:0.

FRANO MLINAR (Mezökövesd) – igrao svih 90. minuta u remiju protiv Paksa 1:1.

IVAN LOVRIĆ (Honved) – igrao svih 90 minuta u porazu protiv DVTK-a 2:1.

ISLAND

– nije odigrano kolo za vikend.

IZRAEL

KARLO BRUČIĆ (Ashdod) – odigrao svih 90. minuta u pobjedi kod Bnei Yehude 2:1.

ANTONIO MRŠIĆ (Bnei Yehuda) – nije bio u sastavu u porazu protiv Ahsdoda 1:2.

MIRKO OREMUŠ (H.Ashkelon) – odigrao svih 90 minuta u porazu protiv M.Petah Tikva 1:3, postigao gol iz jedanaesterca za 1:2.

JOSIP IVANČIĆ (H.Ashkelon) – odigrao svih 90 minuta u porazu protiv M.Petah Tikva 1:3.

BRANKO VRGOČ (M.Netanya) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi 3:1 protiv Kiryat Shmone.

KAZAHSTAN

MARIN TOMASOV (Astana) – odigrao svih 90 minuta u porazu kod Ordabasya 1:2.

JURE OBŠIVAĆ (Atyrau) – nije bio u sastavu u porazu kod Kaisara 1:4.

IVAN GRAF (Kaisar) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Atyraua 4:1, dobio žuti karton.

IVO ILIČEVIĆ (Kairat) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv Akzhayika 2:1.

DENIS GLAVINA (Akzhayik) – odigrao do 84. minute u porazu kod Kairata 1:2, dobio žuti karton.

LITVA

SLAVKO BLAGOJEVIĆ (Žalgiris) – odigrao 90 minuta u porazu kod Suduve 0:3, dobio žuti karton.

ANDRO ŠVRLJUGA (Suduva) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Žalgirisa 3:0.

JOSIP TADIĆ (Suduva) – igrao od 52. minute u pobjedi protiv Žalgirisa 3:0, postigao dva pogotka (za 2:0 i 3:0 u samoj završnici).

IVAN KARDUM (Suduva) – branio svih 90. minuta u pobjedi protiv Žalgirisa 3:0.

LUKA PERIĆ (Jonava) – odigrao svih 90. minuta u pobjedi Jonave protiv Atlantasa 2:1.

LATVIJA

ANTE BAKMAZ (Jelgava) – nije bio u sastavu za remi s Metta/Lu 1:1.

DARIO TOMIĆ (Liepaja) – igrao od 71. minute u remiju protiv Ventspilsa 1:1.

LUKA ŠIMUNOVIĆ (Spartaks) – otkazana utakmica.

KRUNO IVANČIĆ (Spartaks) – otkazana utakmica.

UKRAJINA

DOMAGOJ VIDA (Dinamo K.) – nije bio u sastavu u remiju protiv Šahtara 0:0.

JOSIP PIVARIĆ (Dinamo K.) – odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Šahtara 0:0.

DARIJO SRNA (Šahtar) – nije bio u sastavu u remiju kod Dinama K. 0:0.

RUSIJA

MARIO PAŠALIĆ (Spartak) – nije ulazio u igru u remiju protiv Perma 0:0.

VEDRAN ĆORLUKA (Lokomotiv) – igraju u ponedjeljak u 18.30h.

MIJO CAKTAŠ (Rubin) – nije ulazio u igru u remiju protiv Dinama M. 0:0.

ANTE VUKUŠIĆ (Tosno) – nije bio u sastavu Tosna u remiju protiv Rostova 1:1.

ŠVICARSKA

ANTONINI ČULINA (Lugano) – nije bio u sastavu u remiju kod Siona 2:2.

GORAN JOZINOVIĆ (Lugano) – nije bio u sastavu u remiju kod Siona 2:2.

DOMINIK KOVAČIĆ (Lugano) – nije bio u sastavu u remiju kod Siona 2:2.

STJEPAN KUKURUZOVIĆ (St.Gallen) – odigrao svih 90 minuta u porazu od Lausanne 0:4.

VCG/VCG via Getty Image

KINA

NIKICA JELAVIĆ (Guizhou) – odigrao svih 90 minuta u porazu od Guangzhou Evergrandea 1:5.

GORAN MILOVIĆ (Chongching Lifan) – nije bio u sastavu u remiju protiv Shangai Shenhue 1:1.

JAPAN

MATEJ JONJIĆ (Cerezo Osaka) – igrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Kofua 2:0.

MIHAEL MIKIĆ (Hiroshima) – nije bio u sastavu u porazu protiv Kawasakija 0:3.

MALTA

MISLAV ANĐELKOVIĆ (Birkirkara) – igrao svih 90 minuta u pobjedi kod Lije 2:0.

MOLDAVIJA

JOSIP BREZOVEC (Sheriff) – započeo na klupi u pobjedi kod Dinamo Auta 4:0.

ANTE KULUŠIĆ (Sheriff) – započeo u prvoj postavi u pobjedi kod Dinamo Auta 4:0.

ZVONIMIR MIKULIĆ (Sheriff) – započeo u prvoj postavi u pobjedi kod Dinamo Auta 4:0.

NORVEŠKA

MARKO ĆOSIĆ (Haugesund) – ušao u 76. minuti u porazu kod Moldea 0:1.

FILIP LONČARIĆ (Tromso) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Stabaeka 2:1.

ŠIME GREGOV (Viking) – nije ulazio u igru u domaćem porazu od Valerenge 1:7.

MARKO MARIĆ (Lilleström) – igraju u ponedjeljak u 19h.

ANTE KNEZOVIĆ (Kristiansund) – nije ulazio u igru u gostujućem remiju kod Aalesunda 1:1.

Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images

POLJSKA

MARIO ŠITUM (Lech) – igrao do 28. minute u remiju kod Lechie 3:3.

IVAN RUNJE (Jagiellonia) – nije bio u sastavu u porazu kod Arke 1:4.

JOSIP BARIŠIĆ (Piast Gliwice) – nije ulazio s klupe u remiju protiv Sandecje 2:2.

DARIO RUGAŠEVIĆ (Piast Gliwice) – odigrao svih 90 minuta u remiju kod Zaglebiea 2:2.

MATO MILOŠ (Lechia) – odigrao svih 90 minuta remiju protiv Lecha 3:3.

OLIVER ZELENIKA (Lechia) – nije bio u sastavu u remiju protiv Lecha 3:3.

MARKO KOLAR (Wisla) – nije bio u sastavu u porazu protiv Legije 0:1.

ZORAN ARSENIĆ (Wisla) – odigrao svih 90 minuta u porazu protiv Legije 0:1.

TIBOR HALILOVIĆ (Wisla) – nije bio u sastavu u porazu protiv Legije 0:1.

FILIP JAZVIĆ (Arka Gdynia) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv Jagiellonie 4:1.

RUMUNJSKA

DAMJAN ĐOKOVIĆ (CFR Cluj) – igrao do 54. minute u porazu kod Viitorula 0:1.

TOMISLAV DUKA (CFR Cluj) – nije ulazio s klupe u porazu kod Viitorula 0:1.

FILIP MRZLJAK (Astra Giurgiu) – igrao svih 90 minuta u porazu protiv Voluntarija 2:3.

NIKO DATKOVIĆ (Uni. Craiova) – igrao svih 90 minuta u pobjedi kod Concordije 2:1.

IVAN MARTIĆ (Uni. Craiova) – igrao svih 90 minuta u pobjedi kod Concordije 2:1, postigao gol za pobjedu u 93. minuti!

RENATO KELIĆ (Uni. Craiova) – igrao svih 90 minuta u pobjedi kod Concordije 2:1.

HRVOJE SPAHIJA (Uni. Craiova) – nije ulazio s kupe u pobjedi kod Concordije 2:1.

LUKA MARIĆ (Dinamo Bukurešt) – igraju u ponedjeljak u 19.45h

IVAN KELAVA (Poli Iasi) – branio svih 90 minuta u pobjedi kod Gaz Metana 2:0.

JOSIP ŠOLJIĆ (Poli Timisoara) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Gaz Metana 2:0.

IVAN ČURJURIĆ (Poli Timisoara) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Gaz Metana 2:0.

DINO ŠPEHAR (Concordia) – nije bio u sastavu u porazu protiv Uni. Craiove 1:2.

STJEPAN BABIĆ (Concordia) – nije ulazio s klupe u porazu protiv Uni. Craiove 1:2.

SLOVENIJA

DINO ŠTIGLEC (Olimpija) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Triglava 3:0.

DARIO ČANAĐIJA (Olimpija) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Triglava 3:0.

LEON BENKO (Olimpija) – igrao od 18. minute u pobjedi protiv Triglava 3:0.

DANIJEL MIŠKIĆ (Olimpija) – nije ulazio s klupe u pobjedi protiv Triglava 3:0.

TOMISLAV TOMIĆ (Olimpija) – nije bio u sastavu u pobjedi protiv Triglava 3:0.

DARIO MELNJAK (Domžale) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi kod Gorice 3:1.

PETAR FRANJIĆ (Domžale) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Gorice 3:1.

MARKO ALVIR (Domžale) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi kod Gorice 3:1, postigao dva pogotka, za 1:1 i 3:1!

FILIP DANGUBIĆ (Celje) – odigrao svih 90 minuta u porazu protiv Aluminija 1:2, postigao pogodak za 1:0.

NIKOLA GATARIĆ (Celje) – nije bio u sastavu u porazu protiv Aluminija 1:2.

LOVRO CVEK (Celje) – igrao od 52. minute u porazu protiv Aluminija 1:2.

MATKO OBRADOVIĆ (Maribor) – nije ulazio s klupe u pobjedi protiv Ankarana 1:0.

DINO ŠKVORC (Ankaran) – nije bio u sastavu u porazu kod Maribora 0:1.

MIHOVIL KLAPAN (Ankaran) – igrao do 71. minute u porazu kod Maribora 0:1.

TIN KARAMATIĆ (Ankaran) – igrao do 45. minute u porazu kod Maribora 0:1.

VINKO CEROVEC (Ankaran) – nije bio u sastavu u porazu kod Maribora 0:1.

EDIN JUNUZOVIĆ (Rudar Velenje) – odgođena utakmica.

DARIO VIZINGER (Rudar Velenje) – odgođena utakmica.

JOSIP TOMAŠEVIĆ (Rudar Velenje) – odgođena utakmica.

DOMINIK RADIĆ (Rudar Velenje) – odgođena utakmica.

TONČI MUJAN (Krško) – odgođena utakmica.

MARKO DUŠAK (Krško) – odgođena utakmica.

JOSIP BALIĆ (Krško) – odgođena utakmica.

NIKOLA MANDIĆ (Krško) – odgođena utakmica.

ROKO NAKIĆ (Krško) – odgođena utakmica.

MARIN JURINA (Krško) – odgođena utakmica.

MATEJ RODIN (Aluminij) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Celja 2:1.

LUKA ČAGALJ (Aluminij) – nije ulazio u igru u pobjedi kod Celja 2:1.

SANIN MUMINOVIĆ (Aluminij) – igrao svih 90 minuta u pobjedi kod Celja 2:1.

VEDRAN MESEC (Aluminij) – nije bio u sastavu u pobjedi kod Celja 2:1.

EDI HORVAT (Aluminij) – nije ulazio s klupe u pobjedi kod Celja 2:1.

MATIJA KOVAČIĆ (Aluminij) – nije ulazio s klupe u pobjedi kod Celja 2:1.

MAKEDONIJA

IVAN ČELIKOVIĆ (Shkendija) – odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Shkupija 4:1.