Juventus potvrdio da pušta Alvesa

Getty Images/Marco Luzzani

Giuseppe Marotta potvrdio je kako je Dani Alves tražio da napusti klub i da je dogovor po tom pitanju postignut. Brazilac figurira kao potencijalno pojačanje Manchester Citya.

Nakon odlične sezone u dresu Stare dame, iskusni desni bek je izrazio želju da ugovor koji je potpisan na dvije godine, prekine već nakon prve sezone.

Tijekom gostovanja u jednoj brazilskoj talk show emisiji, Dani je rekao da će posao prepustiti svom menadžeru i da su mu ljudi iz Juventusa obećali kako će pronaći rješenje.

To je u izjavi koju je prenijela Gazeta delo Sport potvrdio i glavni direktor Juventusa Giuseppe Marotta.

„Nije bilo nikakvog sukoba, ni osobnih problema u odnosu sa Danijem, ali je motivacija ključna za svakog nogometaša. Zato smo odlučili da Alvesu izađemo u susret“, otklonio je Talijan sumnju da se radi o sukobu između nogometaša i kluba.

U istoj emisiji na brazilskoj televiziji, Alves je na pitanje o prelasku u Manchester City, klub koji vodi njegov bivši trener Pep Guardiola, govorio u superlativima o Kataloncu.

„Svi su upoznati s time koliko se divim Guardioli kao čovjeku i kao treneru“, podgrijao je Brazilac sumnje o prelasku u plavi dio Manchestera.