Petev: Schildenfeld može potražiti novi klub

Valerio Pennicino/Getty Images

Bugarski trener na klupi Dinama, Ivajlo Petev obratio se novinarima uoči početka ljetnih priprema za sljedeću sezonu.

Dinamo uskoro započinje pripreme za novu sezonu u kojoj želi vratiti primat u hrvatskome nogometu. Rijeka je prošle sezone iznenadila Modre i osvojila svoj prvi nastup u povijesti. Upravo zato u Dinamu su već počeli riješavati igračku križaljku za novu sezonu.

Trener Dinama Ivajlo Petev ovim riječima se na početku obratio novinarima.

“Na početku priprema pričat ću o budućnosti. Znamo kud idemo, znamo na koji način želimo ostvariti svoj cilj. Svjesni smo gdje smo pogriješili. Što se tiče priprema, svi igrači će dobiti šansu. Po meni je jedino mjerilo teren. Moja očekivanja su da odradimo dobre pripreme, te da se dobro pripremimo za prvenstvo i europske kvalifikacije“, rekao je Petev

Na listi otpisanih igrača su Machado, Soldo i Šitum, a novo ime među njima je i iskusni stoper Gordon Schildenfeld.

“Osim ovih koji su otišli, Schildenfeld je tu, cijenim njega i njegovu kvalitetu, dosad nije osigurao malo veći kontinuitet. Tu je Benković, mladi igrači i zbog toga smo odlučili da on može potražiti novi klub. Što se tiče pojačanja, sve je još otvoreno”, rekao je Petev.