Mijatović za SK: Real može osvojiti samo timskom igrom

Getty Images/Andreas Rentz

Uoči finalnog okršaja Lige prvaka za sezonu 2016/17. i dvoboja Reala i Juventusa nekako je prirodno se prisjetiti na njihov posljednji okršaj u borbi za ušati trofej prije 19 godina, kada je junak Madriđana bio Predrag Mijatović, koji se ekskluzivno za Sportklub prisjetio tog trenutka.

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i prvotimac Budućnosti, Partizana, Valencije, Reala, Fiorentine, Levantea u razgovoru za Sportklub pričao je o tom amsterdamskom finalu i današnjem dvoboju.

Moram priznati, ovih posljednjih tjedana s obzirom da igraju Real Madrid i Juventus poslije 19 godina, događa se neka čudna situacija oko finala i svi ti pozivi koje primam, kako od prijatelja tako i od medija.. Pod dojmom sam kao da i ja u Cardiffu igram. Svakako da se radi o velikom finalu, dvije velike momčadi. Ove sezone su i jedni i drugi osvojili svoja nacionalna prvenstva i nadam se kako ćemo uživati u toj utakmici. Ima toliko važnih igrača na terenu i toliko je važna utakmica i za jedne i za druge i mislim kako ćemo vidjeti jednu dobru utakmicu. Ja, kao navijač Real Madrida, želim da Real pobjedi u ovom finalu i uđe u povijest ovog natjecanja kao najtrofejniji klub u LP i prvi klub koji je uspio dva puta zaredom osvojiti LP – započeo je Mijatović ovaj razgovor.

Iako je taj gol možda i vrhunac njegove karijere, smatra kako taj pogodak nije ništa značajno promijenio.

Nisam siguran kako bi karijera krenula drugim putem, s obzirom kako je taj gol u finalu LP došao u godinama kada sam ja bio, ne samo formiran nogometaš, nego i pri kraju neke nogometne karijere. Karijera bi vjerojatno nastavila u istom pravcu, ali bih izgubio taj jedan divan trenutak, a to je taj gol i ulazak u povijest jednog od najtrofejnijih klubova na svijetu. To finale i taj gol u Amsterdamu, nije bitan samo meni, kao bivšem nogometašu zbog neke moje statistike i nekih mojih trofeja, nego je i važan za povijest Real Madrida.

Malo se stavio i u kožu Zinedinea Zidanea, koji ima težak zadatak, kako pripremiti utakmicu protiv snažnog Juventusa.

Mislim kako Zidane otprilike negdje zna kako će i koji će tim početi utakmicu, ukoliko se ne dogodi nešto nepredviđeno, ukoliko se neki igrač ne ozljedi. Za njega je najbitnije da su svi igrači spremni za ovo finale i to je ono što Madrid, na neki način, čini favoritom.. taj sjajan tim i svi igrači koji su spremni napraviti što je u njihovoj moći kako bi osvojili trofej. U svakom slučaju očekuje nas povijesna utakmica.

Smatra kako Kraljevski klub ima još igrača koji mogu odlučiti utakmicu, ne samo Cristiana Ronalda.

Real Madrid ima igrače koji su u stanju svojom genijalnošću, riješiti jednu ovakvu utakmicu. Ove utakmice su tako specifične i toliko su teške. Ima toliko faktora koji mogu odlučiti jednu takvu utakmicu pa je najvažnije igrati kao momčad. Madrid je pokazao tijekom ove sezone da mogu napraviti tako nešto, funkcionirati kao tim, a kasnije se pojedinci izdvoje. Hoće li to biti CR, hoće li  to biti Ramos, Modrić ili neko drugi, potpuno je nebitno. Bitno je možda za njih da budu protagonisti jedne tako velike utakmice, ali ukoliko timski ne budu dobro funkcionirali, mislim kako će im šanse biti male. Tako da, maksimalna koncetracija, ogromna želja i to je jedini „recept“ za osvojiti jedno tako veliko finale, odnosno tako važan trofej.