Romario: Maradona je bolji od Messija, a ja od obojice

Buda Mendes, Getty Images Sport

Legandarni brazilski napadač Romario smatra da Lionel Messi još uvijek nije dostigao "veličinu" Diega Armanda Maradone, jer još nije osvojio Svjetsko prvenstvo.

Messi nema trofej SP-a, Maradona i Romario ga imaju, pa gledano samo iz tog ugla mlađi Argentinac se ne može mjeriti sa starijim kolegama.

“Potrebno je da Messi osvoji Svjetsko prvenstvo. Zbog toga smatram da je Maradona bolji. Diego je došao do nekih trofeja sa Argentinom, dok s druge strane Msesi igra samo dobro u Barceloni”, rekao je Romario, svjetski prvak s Brazilom iz 1994. godine i osvajač Copa Amerika iz 1989. i 1997. godine.

Ali, Romario tu ne staje.

“Ali, uz svu dozu odmjerenosti mogu reći. Ja sam svakako bio puno bolji od Messija i Maradone”, kazao je bivši golgeter Vasco da Game, PSV-a, Barcelone, Flamenga, Valencije i drugih klubova.

Romario je bio najbolji strijelac u više prvenstava različitih zemalja, a prebacio je i “granicu” od 1.000 golova u karijeri, što je uspjelo samo malom broju nogometaša.

51-godišnji Romario, koji je sada političar u Brazilu, kaže i da nema dvobje po pitanju trenutno najboljeg na svijetu.

“Posmatrajući kako igra za klub i za reprezentaciju, najbolji je Neymar”, istaknuo je Brazilac naslijednika u reprezentaciji.