Uhićen napadač na autobus BVB, bizaran razlog napada

Maja Hitij, Getty Images News

Kako prenose njemački mediji, policija je uhitila muškarca osumnjičenog za bombaški napad na autobus Nogometnog kluba Borussija Dortmund.

Iz ureda njemačkog državnog tužiteljstva navodi se da motiv nije bio teroristički kao što se nagađalo, već financijski.

Kako je navedeno u priopčenju, napadač je izvjesni Sergej V, dvadesetšestogodišnji Nijemac ruskog porijekla koji je bombe postavio i detonirao iz bizarnog razloga.

Naime, on je vjerovao da će nakon napda vrijednost dionica kluba iz Dortmunda opasti što je bila ideja napada.

Specijalne policijske snage obavile su uhićenje o čemu je rano u petak obaviještena i javnost.

U napadu je povređen Marc Bartra kao i jedan policajac koji je bio u pratnji autobusa.