EL: Poznata četiri putnika u nokaut fazu natjecanja

Nogomet ostalo 27. stu 20200:26 > 0:30
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Hoffenheima, Rome, Arsenala i Leicester Cityja osigurali su "europsko proljeće" nakon susreta 4. kola Europske lige.

Hoffenheim je u susretu 4. kola L skupine pobijedili Slovan Liberec sa 2-0 i tako upisao četvrtu pobjedu.

Pobjedu njemačkom sastavu donijeli su Baumgartner golom u 77. minuti, te naš Andrej Kramarić koji je u 89. minuti realizirao kazneni udarac.

Bio je drugi Kramarićev pogodak u posljednja dva susreta otkako se vratio na teren nakon što se oporavio od koronavirusa.

Hoffenheim sada ima 12 bodova, Crvena zvezda devet, Slovan tri, a Gent je bez bodova.

Prolaz su osigurali i engleski klubovi Arsenal i Leicester City, te Roma.

“Topnici” su u susretu iz skupine B na gostovanju pobijedili Molde sa 3-0 golovima Pepea (50), Nelsona (55) i Baloguna (83).

U drugom susretu Rapid je na gostovanju porazio Dundalk sa 3-1. Za bečki sastav zabili su Knasmullner (11) i Kara (37, 58), a za domaćine Shields (63-11m).

Dva kola prije kraja Arsenal vodi sa 12 bodova, dok Rapid i Molde imaju po šest bodova, a Dundalk je na nuli.

U skupini G Braga i Leicester City su odigrali 3-3. Portugalci su vodili 1-0, 2-1 i 3-2, no Leicester se tri puta vraćao.

Golove za Bragu zabili su Al Musrati (4), Paulinho (24) i Fransergio (90), a za goste Barnes (9), Thomas (78) i Vardy (90+5).

U skupina G Zorja je priredila iznenađenje porazivši u Ateni AEK sa 3-0 nakon što su Grci u prvom susretu slavili sa 4-1.

Golove za goste postigli su Gromov (61), Kabaev (75) i Jurčhenko (86-11m). AEK je od 49. minute igrao bez isključenog Šakova. Marko Livaja je igrao cijeli susret za AEK, dok Lovro Cvek nije nastupio za goste zbog ozljede.

Zorja je pobjedom pomogla Englezima koji su osigurali prolaz. Na ljestvici vodi Leicester City sa 10 bodova, Braga ima sedam, a AEK i Zorja po tri boda.

Roma je osigurala prolaz gostujućom pobjedom protiv Cluja sa 2-0, golovima Debeljuha (49-ag) i Veretouta (67-11m).

Roma sada ima 10 bodova, Young Boysi sedam, Cluj pet, a sofijski CSKA jedan bod. No, Young Boysi i Cluj još moraju igrati međusobno, pa oba kluba neće moći preskočiti Romu.

U jednom od najzanimljivijih susreta večeri Rangers i Benfica su u dvoboju skupine D odigrali 2-2, nakon što su u prošlom kolu u Lisabonu igrali 3-3.

Domaćin je vodio 2-0, no Portugalci su u završnici susreta izvukli bod. Rangers je poveo u 7. minuti golom Arfielda, a na na 2-0 je povisio Roofe u 69. minuti na Barišićevu asistenciju. Gosti su smanjili u 78. preko Ramosa, a tri minute kasnije izjednačio je Pizzi. Barišić je igrao cijeli susret za Rangers, dok je Nikola Katić i dalje na listi ozlijeđenih.

U drugom susretu Standard Liege je pobijedio Lech Poznan sa 2-1, a odlučujući pogodak zabio je Laifis u trećoj minuti nadoknade. Duje Čop nije nastupio za Standard, baš kao niti Karlo Muhar i Marko Malenica za goste.

Benfica i Rangers imaju po osam bodova, a Lech i Standard po tri boda.

U skupina C Bayer Leverkusen je pobijedio Hapoel Be’er Sheva sa 4-1. Za “Apotekare” su zabili Schick (29), Bailey (48), Demirbay (76) i Alario (80), a za goste Shviro (58). Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za Bayer.

U drugom susreta praška Slavija je na gostovanju pobijedila Nicu sa 3-1 (Lingr 15, Olyinka 64, Sima 75 / Gouiri 61). Petar Musa nije igrao za goste.

Na ljestvici vode Bayer i Slavija sa po devet bodova, dok Nica i Hapoel imaju po tri boda.

U skupini E PSV Eindhoven je nakon 13 minuta gubio od PAOK-a 0-2, ali je na koncu slavio sa 3-2.

Za nizozemski sastav zabili su Gakpo (20), Madueke (51) i Melem (53), a za goste Varela (4) i Tzolis (13). Antonio Čolak je za Grke igrao do 69. minute.

U drugom susretu Granada je pobijedila Omoniju sa 2-1.

Granada ima 10, PSV šest, PAOK pet, a Omonia bod.