UEFA bez milosti: HNS i Rijeka dobili kazne

Foto HNK Rijeka

Krovna nogometna organizacija na čelu s Aleksanderom Čeferinom odlučila je kazniti Vatrene te momčad s Rujevice

UEFA je objavila kazne za tri kluba iz Lige prvaka, ali i za Rijeku te za Hrvatski nogometni savez. Radi se o kaznama zbog kršenja pravila o zaštiti navijača na stadionima tijekom trajanja pandemije koronavirusa.

Francuski Rennes mora platiti deset tisuća eura, kijevski Dinamo i Ferencváros po pet tisuća eura zbog nepoštovanja mjera na tribinama, a Rennes i Dinamo moraju platiti još 22 tisuće eura, odnosno 14 tisuća eura zbog blokiranih prolaza.

U Europa ligi su s po pet tisuća eura zbog sličnih prekršaja kažnjeni CSKA iz Sofije i Rijeka. Rijeka mora platiti i dodatnih deset tisuća eura zbog neprimjerenog navijanja za vrijeme utakmice s Real Sociedadom.

Osim toga Nogometni savezi Hrvatske, Latvije i Luksemburga bit kraći za pet tisuća eura zbog kršenja zdravstvenoig protokola na utakmicama Lige nacija.

HNS