SK NEDJELJA: Bilić traži spas, najveći derbi Engleske

Nogomet ostalo 8. stu 202010:39 > 10:48
Getty Images/Shaun Botterill

Nedjelja uvijek donosi bogat program na Sport Klub kanalima, a tako će biti i danas.

Od ranih jutarnjih sati na Sport Klubu 3 možete pratiti zagrijavanje za Moto GP utrku u Valenciji, a prijenos same utrke počinje u 14 sati.

Malo iza podneva kreće i finale doigravanja kineske lige koje se igra na dvije utakmice. Za naslov se bore aktualni prvak Guangzhou Evergrande i Jiangsu Suning, a prvu utakmicu pogledajte na Sport Klubu 2 u 12:35.

Od 13 sati počinje i program u Premiershipu, a na Sport Klubu 1 u tom terminu možete pogledati susret WBA našeg Slavena Bilića protiv Tottenhama Josea Mourinha. Engleskim medijima kruže priče kako Bilić mora ići na pozitivan rezultat, a u slučaju da to ne ostvari, čeka ga otkaz.

Od 14:30 na Nova Sport u akciji ponovno možete gledati i trenutno prvu zvijezdu ruske Premier lige – Nikolu Vlašića, čiji će CSKA u Moskvi dočekati Rostov.

Odmah nakon što Slaven Bilić odradi utakmicu koja će mu po svemu sudeći iskrojiti sudbinu, na Sport Klubu 1 se nastavlja premijerligaški program. Četvrtoplasirani Leicester na King Poweru će dočekati prošlosezonsku senzaciju Wolverhampton Wandererse, a susret počinje u 15 sati.

U istom terminu na Sport Klubu 2 pogledajte tko će uzeti posljednji Masters ove kalendarske godine. U finalu Pariza nema Rafaela Nadala kojeg je teniski svijet očekivao ali i priželjkivao na tom mjestu, ali dvoboj Medvjedeva i Zvereva obećava dobar tenis i rezultatsku neizvjesnost. Meč dakle, počinje u 15 sati.

Još jedan derbi igra se na istoku Europe – u Ukrajini će snage odmjeriti dva velikana, Dinamo iz Kijeva i Šahtar iz Donjecka. Kijevljani u ovom trenutku imaju tri uzastopne pobjede i četiri boda prednosti ispred Šahtara i gosti si ne smiju dopustiti poraz. Prijenos susreta je u 16 sati na Sport Klubu 4.

U 17:30 na meniju je susret dana – aktualni prvak Engleske stiže na Etihad gdje će se odigrati možda i najatraktivniji susret koji Premier liga u ovom trenutku može ponuditi, onaj između Manchester Cityja i Liverpoola. City je razočaravajuće otvorio novu kampanju i nakon 8. kola već kasni pet bodova za vrhom, dok se Liverpool nalazi na drugom mjestu. Prijenos je na Sport Klubu 1.

Od 19 sati na programu su i dvije NFL poslastice – na Sport Klubu 3 Buffalo će igrati protiv Seattlea, a na Sport Klubu 5 Tennessee protiv Chicaga.

Premijerligaški program završava dvobojem Arsenala i Aston Ville, a prijenos tog susreta pratite od 20:15 na Sport Klubu 2.

Šlag na torti ove bogate nedjelje bit će dvoboj Valencije i Real Madrida. ‘Šišmiši’ već godinama svojim igrama ne opravdavaju renome kluba kakav Valencija jest, no u dvobojima s ‘Kraljevskim klubom’ sve oklade otpadaju. Susret počinje u 21 sat uz izravan prijenos na Sport Klubu 1.