Čeferin: Moramo spriječiti Superligu

Catherine Ivill/Getty Images

Predsjednik UEFA-e je po prvi put govorio o Superligi koju navodno hoće napraviti 18 vodećih europkih klubova. On je o tome govorio za Reuters dan poslije ostavke predsjednika Barselone Josepa Bartomeua, koji je poručio i da je za stvaranje tog natjecanja

Superligu bi činilo 18 najjačih klubova Europe i bilo bi to natjecanje poput NBA ili košarkaške Eurolige. Ono bi zamijenilo Ligu prvaka i do sada se samo povremeno spominjalo kao zanimljivu ligu koja bi donosila ogromnu zaradu i koja bi se događala nezavisno od UEFA.

Po prvi put također je dobila javnu podršku nekog od čelnika klubova. Odlazeći predsjednik Barcelone Josep Bartomeu je rekao da mu je jedan od posljednjih poteza davanje podrške ovom natjecanju.

“Najprije, sve moramo učiniti da se Superliga nikad ne dogodi. NIsam siguran da li klubovi žele Superligu ili samo guraju tu priču sa prijetnjama… U tome su uspjeli“, rekao je predsjednik UEFA-e Aleksandar Čeferin dodavši da će pričati sa klubovima.

Te izmjene ne idu na ruku malim i srednjim savezima. Proces nije bio dobar. Klubovi ne znaju ništa o tome i to se treba mijenjati u budućnosti“, kaže Čeferin.

On je dodao da velikim klubovima treba da se kaže da male zemlje i dalje imaju značaj i da dobri igrači dolaze upravo iz njih. On je za Reuters također dodao da Superliga ne smije zamijeniti nacionalne lige i da to uopće ne dolazi u obzir. Predložio je stvaranje liga koje bi bile za ekipe koji se nisu kvalificirali za Ligu prvaka i Ligu Europe.