Gvardiol: Pristao bih i na Leeds, ali samo zbog Dinama

Nogomet ostalo 3. lis 202013:01 > 13:03
sportklub

Joško Gvardiol od prije nekoliko je dana novi član RB Leipziga, a sada je s hrvatskim medijima podijelio i prve dojmove nakon transfera.

“Rekao sam si kako priče o transferu moram izbaciti iz glave, ali teško je to. Otvoriš novine: Joško je u Leedsu. Drugi dan portal: Joško u Leipzigu… Treći dan televizija: Joško ostaje u Dinamu. Godi to, ali da je lako – nije”, kaže za 24 sata18-godišnji stoper.

Gvardiol je u nedjelju potpisao ugovor na pet godina i u Leipzigu će se pridružiti još jednom bivšem Dinamovcu Daniju Olmu, ali ne odmah.

Gvardiol naime, ostaje na posudbi u Dinamu, ali ro kada, još se ne zna.

“Lagao bih kada bi rekao da mi je bilo svejedno proteklih tjedana. No, imam dojam da su svi oko mene to više potencirali. Ja sam imao dogovor s agentom Marjanom Šišićem da mi kaže kada je nešto ozbiljno i službeno. Krenulo je s Leedsom, pa Leipzigom… Iako i sami znate da je moja želja bila ostanak u Dinamu, svjestan sam da klub mora živjeti od nečega i da će biti jako blizu realizacije. Na kraju je ispalo onako kako sam priželjkivao.”

Joško je potpuno svjestan da bi zbog njegovih godina Leeds i Premiership u ovom trenutku možda bili prevelik zalogaj.

“Plan i vizija koju Leipzig ima za mene i za mlade igrače. Samo i isključivo to je bilo presudno u odabiru budućeg kluba. Pa svi znaju da je meni Engleska san, ali treba biti pošten prema sebi i reći da još nisam na potrebnoj razini za Premier ligu. Jednog dana sigurno, ali sada je RB Leipzig puno bolji izbor za moj igrački razvoj.”

Da nije bilo opcije iz Njemačke, kaže Joško, pristao bi i na Leeds, ali samo iz jednog razloga.

“Uh, teško pitanje, na svu sreću nemam više taj izbor. Ajmo ovako; Dinamo ima određenu razinu koja ga čini najboljim klubom u ovom dijelu Europe. Za tu razinu ti moraš imati veliki budžet koji se ne puni na način na koji to rade vani: ulaznice, marketing, tv prava… Dinamo svoje adute ima u najboljoj školi na svijetu. I zato mladi igrači moraju otići prije nego potpuno igrački sazriju. Vjerojatno bih izabrao Leeds u konačnici, ali samo iz razloga da pomognem Dinamu i novim dečkima koji dolaze iz omladinske škole.”