Cristiano Ronaldo dobio novo veliko priznanje

Nogomet ostalo 21. ruj 202017:49 > 17:52
Alessandro Sabattini/Getty Images

Akademija lisabonskg Sportinga, jednog od najpopularnijih portugalskih nogometnih klubova, dobit će ime po svome najpoznatijem polazniku - Cristianu Ronaldu (35), objavio je Sporting

Uz mnoge velike uspjehe na terenu, Cristiano Ronaldo dobio je veliko priznanje od svog bivšeg kluba.

“Akademija će ovjekovječiti ime najvećeg simbola koji je stvorila i koji će poslužiti kao nadahnuće svim mladim talentima”, objavio je Sporting u priopćenju, precizirajući da će službena ceremonija preimenovanja održati kada Ronaldo bude opet u svojoj domovini.

Peterostruki najbolji nogometaš svijeta došao u Sportingovu akademiju na jugu Lisabona 1997. godine iz Madeire, kada je imao samo 12 godina.

Za prvu momčad Sportinga Ronaldo je debitirao u 17. godini, a otad je nastupao za Manchester United, Real Madrid i Juventus.