Ždrijeb u 14 sati: UEFA olakšala posao Dinamu u EL

Nogomet ostalo 18. ruj 20209:14 > 9:24
Foto: Harold Cunningham by Guliver

Ždrijeb završnog pretkola Europske lige održat će se u danas u 14 sati Nyonu, a "Modri" će doznati potencijalnog suparnika

Nakon što je porazom od Ferencvaroša ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, Dinamo će svoju europsku priču nastaviti u play-offu Europske lige, a tko će mu stajati na putu prema natjecanju u skupinama doznat će danas u 14 sati.

Ždrijeb završnog pretkola Europske lige održat će se u danas u 14 sati Nyonu, a “Modri” će doznati potencijalnog suparnika, jer se treće pretkolo igra tek 24. rujna.

Dinamo je postavljen za nositelja u Champions Path dijelu ždrijeba, a dodajmo, kako se u Europskoj ligi, za razliku od Lige prvaka, u zadnjem pretkolu igra jedna utakmica i to 1. listopada.

Dinamo je uz ostala četiri gubitnika trećeg pretkola Lige prvake (Young Boys, Crvena zvezda, Karabag, Dinamo Brest) nositelj u ždrijebu.

To znači da hrvatski prvak ima svojevrsni povlašteni status, nakon što je UEFA jutros odredila skupine za ždrijeb play-offa Europa lige i time suzila izbor potencijalnih suparnika.

Harold Cunningham/Getty Images

Dinamo je tako saznao da će mu protivnik biti jedan od ovih klubova:

Floriana (Malta) ili Flora Tallinn (Estonija)
Tirana (Albanija)
KuPS (Finska) ili Sūduva (Litva)
Djurgården (Švedska) ili Cluj (Rumunjska)

Moguće suparnike doznat će i preostala tri hrvatska kluba, Rijeka, Lokomotiva i Hajduk, koji se nalaze u Main Path dijelu ždrijeba. Naravno, ukoliko preskoče treće pretkolo.

Rijeka će u 3. pretkolu na Rujevici ugostiti ukrajinsku ekipu Kolos Kovalivka, Hajduk gostuje kod Galatasarayja, a Lokomotiva će igrati u Švedskoj protiv Malmoa.

Prođu li Hajduk i Lokomotiva, bit će nositelji u play-offu, dok će Rijeka imati status nepostavljene momčadi.

Prođe li Hajduk Galatasaray u Istanbulu, za protivnika će imati pobjednika jednog od ovih dvoboja:

Rostov (RUS) / Maccabi Haifa (ISR)
Willem II (NED) / Rangers (SCO)
Fehérvár (HUN) / Reims (FRA)
FCSB (ROU) / Slovan Liberec (CZE)

Ovo su mogući protivnici Lokomotive ako izbaci Malmö u Švedskoj:

Apollon Limassol (CYP) / Lech (POL)
Granada (ESP) / Locomotive Tbilisi (GEO)
St. Gallen (SUI) / AEK Athens (GRE)

Ukoliko Rijeka prođe Kolos, čeka je netko od idućih klubova:

Sporting CP (POR) / Aberdeen (SCO)
Mura (SVN) / PSV Eindhoven (NED)