VIDEO Cristiano zabio fantastičan 100. gol za Portugal

Nogomet ostalo 8. ruj 202022:01 > 22:05

Cristiano Ronaldo nije mogao zamisliti lijepši 100. pogodak za reprezentaciju Portugala.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Bio je legendarni Portugalac jako kritiziran zbog slabog izvođenja slobodnih udaraca u posljednjih nekoliko godina, ali sigurno je da će sve to zaboraviti jer je u najbitnijem trenutku zabio golčinu iz slobodnjaka.

U drugom kolu Lige nacija Portugal protiv Švedske na poluvremenu vodi golom iz slobodnog udaraca svog najboljeg igrača. Podsjetio je na najbolje dane Cristiano Ronaldo fenomenalnim slobodnim udarcem u gornji desni ugao švedskog vratara Olsena. Portugal je kao gost savladao Švedsku koja je u 44. minuti nakon isključenja Svenssona ostala sa igračem manje. Portugalci su na kraju slavili rezultatom 0:2, a oba gola je postigao Cristiano Ronaldo.