Gaya spasio Španjolce od poraza u zadnjoj minuti

(Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

U prvim utakmicama Grupe 4 Lige A, Njemačka i Španjolska podijelili su bodove, dok je Ukrajina svladala Švicarsku 2:1.

U derbi dvoboju prvog kola, Španjolska je u nadoknadi stigla do boda protiv Njemačke u Stuttgartu. Poveli su Nijemci u 51. minuti pogotkom novog igrača Chelseaja Tima Wernera.

Španjolci su izjednačili u posljednjem napadu na utakmici, Rodrigo je nakon centaršuta sa desne strane glavom proslijedio loptu do Josea Gaye koji pogađa za konačnih 1:1.

Ukrajina je na svom terenu bila bolja od Švicarske 2:1. Domaćini su poveli preko Jarmolenka u 14. minuti, izjednačio je Haris Seferović lijepim golom četiri minute prije kraja poluvremena. Gol za pobjedu postigao je Aleksandar Zinčenko u 68. minuti.