Otto Barić za SK: Dinamo trenutno nije bolji od Cluja

Nogomet ostalo 26. kol 202013:35 > 13:42
Photo by Andreas Rentz/Bongarts/Getty Images)

Poseban je dan za hrvatski nogomet. Po prvi puta u povijesti dva kluba igraju kvalifikacije za Ligu prvaka i to na isti dan. GNK Dinamo i Lokomotiva će pokušati proći u treće pretkolo najelitnijeg klupskog natjecanja.

Lokomotiva kod kuće dočekuje bečki Rapid nakon što je odradila fantastičnu sezonu. U novu su ušli dosta oslabljeni, praktički bez pola ekipe nakon što su Kastrati, Jakić, Tolić, Grbić i Karačić napustili klub. Rapid je favorit u ovom dvoboju, ali na jednu utakmicu Lokomotiva ima šanse.

Hrvatski prvak Dinamo će također imati jako težak zadatak, gostuju kod rumunjskog prvaka Cluja. Jako težak ždrijeb za nositelje u ovom pretkolu i momčad Zorana Mamića će morati odigrati odličnu utakmicu ako želi proći.

Da nam najavi ova dva susreta nazvali smo legendarnog trenera Ottu Barića koji je bio dosta skeptičan prije ove dvije utakmice. Barić je u više navrata vodio Dinamo, bio je i na klupi hrvatske nogometne reprezentacije, vodio je veliki broj austrijskih klubova, ali i igrao puno puta protiv rumunjskih klubova.

SPORTKLUB: Dinamo je kao nositelj dobio možda i najtežeg suparnika u drugom pretkolu, kako vidite njegove šanse u Rumunjskoj?

BARIĆ: Dinamo će imati jako težak posao protiv Cluja. Kao trener sam u više navrata igrao protiv rumunjskih klubova i nikada nije bilo lagano, pogotovo na njihovom terenu. Vidjeli smo protiv Lokomotive da Dinamo može biti odličan, ali odmah nakon su se jako mučili protiv slabašne Istre.

SPORTKLUB: Koliko je za Dinamo ipak olakšavajuća okolnost što će se susret u Rumunjskoj igrati bez vatrenih domaćih navijača?

BARIĆ: Sigurno da će biti lakše nego da su navijači, ali svejedno je to velika predost za Cluj jer imaju priliku na svom stadionu u jednoj utakmici izbaciti protivnika koji je prošle godine igrao zapaženu ulogu u Ligi prvaka.

Povezano

SPORTKLUB: Po vašim riječima može se zaključiti da vam Dinamo nije favorit u Rumunjskoj?

BARIĆ: Pa da budem iskren, po meni Dinamo u ovom trenutku nije bolji od Cluja. Istina, imaju širok kadar igrača, ali nema one kvalitetne igre kao prošle sezone. Zoran Mamić će imati težak zadatak izabrati igrače za utakmicu protiv Cluja, dobio je nekoliko odličnih igrača iz Lokomotive i po meni su Kastrati i Jakić već spremni za prvi sastav Dinama.

SPORTKLUB: Što će odlučiti u večerašnjoj utakmici?

BARIĆ: Kao što sam rekao maloprije, Dinamo ima širi kadar i u slučaju negativnog rezultat može ubaciti neke kvalitetne igrače koji rade razliku, dok Cluj ipak nema toliko kvalitetne igrače, ali ih krasi momčadski duh. To je utakmica u kojoj može odlučiti jedna pogreška ili odličan potez. Dinamovac sam, volio bi da prođu, ali zaista nisam siguran u to.

SPORTKLUB: Sat prije igra i Lokomotiva protiv bečkog Rapida. Kako vidite tu utakmicu?

BARIĆ: Ma, zaista ne znam što bih rekao o klubu koji završi na drugom mjestu ljestvice, plasira se u kvalifikacije za Ligu prvaka pa proda pola momčadi, većinu u Dinamo. To mi je zaista nelogično jer su se zaista jako oslabili i teško će protiv Rapida koji je tekođer ostao bez nekih igrača, ali su jači od Lokomotive u ovom trenutku.

Getty images/Matej Divizna

SPORTKLUB: Hoće li presuditi Rapidovo iskustvo igranja u Europi, ili to na jednu utakmicu nema neku preveliku težinu?

BARIĆ: Dobro kažete, Rapid ima puno veće iskustvo igranja u Europi, gotovo svake godine igraju takve utakmice i sigurno da će znati odigrati kako treba. Lokomotiva je protiv Dinama izgledala kao razbijena vojska i ako će tako igrati kao i protiv Rapida onda imaju jako male šanse za prolaz dalje.