Bivši igrač Rijeke osigurao titulu Portland Timbersima

Marco Luzzani/Getty Images

Dario Župarić do ne tako davno nosio je dres Rijeke, a sada se prometnuo u junaka MLS momčadi Portland Timbers.

Prvog dana siječnja ove godine Dario Župarić preselio je u Portland Timberse za iznos od 800 tisuća eura koliko je zaradila Rijeka. Osam mjeseci kasnije postao je junakom svoje nove momčadi na turniru kojim je označen početak/nastavak nove MLS sezone.

Turnir se održao u Orlandu kroz mjesec srpanj, pa zaključno s prvih deset dana kolovoza, nastupilo je 24 od 26 momčadi MLS-a, jedine dvije ekipe koje se nisu pojavile na Floridi su Dallas i Nashville čijih je nekoliko igrača pred turnir ostalo zaraženo koronavirusom. Upravo će te dvije momčadi nastaviti ‘pravu’ sezonu MLS-a već u četvrtak.

U finalu ‘MLS is back’ turnira, Portland je svladao domaćina Orlando s 2:1. Rezultat nakon prvog poluvremena bio je izjednačen, Mabiala je doveo Timberse u vodstvo dok je za Orlando zabio Pereyra. Pobjednik je odlučen u 66. minuti kada je na scenu stupio Dario Župarić.