VIDEO Bivši reprezentativac brutalno pretukao suca!

Nogomet ostalo 11. kol 202016:54 > 16:59
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Bivši kapetan Rusije Roman Širokov iznerviran je nokautirao suca, a zatim ga iscipelario. Razlog? Pogledajte sami...

Brutalan incident dogodio se u ponedjeljak na jednom amaterskom turniru kad je nekadašnjem kapetanu reprezentacije Rusije i bivšem igraču Zenita Romanu Širokovu (38) žargonski rečeno “pukao film” jer sudac Nikita Dančenko nije dosudio ono što je on smatrao da je trebao.

Ubrzo su intervenirali ostali igrači i odmakli iznerviranog nogometaša od suca prije nego je liječnička ekipa ukazala pomoć Dančenku.

Utakmica je prekinuta, a prema izvještajima, Dančenko je zadobio prijelom arkade i brojne modrice.

Proveo sam u bolnici četiri do četiri i pol sata, svuda su mi stavili šavove i obavili gomiilu pregleda – napisao je Nikita Dančenko na društvenim mrežama i dodao:

Ono što je najvažnije, sad sam dobro. Ono što te ne ubije, učinit će te jačim, tako kažu.

Širokov je također preko društvenih mreža objavio ispriku i izrazio žaljenje zbog incidenta.

Želio bih se iskreno ispričati Nikiti za tako neprimjereno djelo koje sam napravio. Svjestan sam da to što sudac nije svirao kako je trebalo ne smije biti razlog za ono šo sam napravio. Nadam se da će se Nikita brzo vratiti svom poslu – napisao je Roman Širokov.

Kako spomenuta ameterska utakmica nije povezana ni s ruskom nogometnom federacijom ni s nogometnim savezom Moskve, Širokov vjerojatno neće dobiti nikakvu nogometnu kaznu. Međutim, mogao bi se suočiti s kaznenim postupkom.

Širokov je 57 puta igrao za nacionalnu momčad i bio sudionik tri europska prvenstva. Sa Zenitom je osvojio brojne trofeje, uključujući Europa ligu 2008. godine.