Ibri možete sve reći, ali ne dirajte mu nos…

Dan Mullan / Staff

Zlatan Ibrahimović proveo je dvije godine u Manchester Unitedu, a neke priče iz tog vremena i danas izazivaju pažnju.

Branič Manchester Uniteda, Marcos Rojo ispričao je anegdotu s jedne utakmice kada je dijelio teren sa Zlatanom Ibrahimovićem.

Niti se ne sjećam protiv koga smo igrali, na jednoj strani sam imao Pogbu, a na drugoj Ibrahimovića, obojica su tražili posjed, a odabrao sam Paula. Zlatan mi je to zamjerio, a ja sam mu odgovorio “smiri se, nosati”. Na poluvremenu u svlačionici, počeo sam skidati kopačke, a onda je uletio Ibrahimović, nešto je šutnuo sa strane i krenuo prema meni govoreći “što si mi to rekao?!?” Ubrzo su neki igrači stali ispred nas, a pojavio se i Mourinho pa se sve smirilo. Ibrahimović je na licu imao pogled čovjeka koji bi me mogao ubiti.

Ibrahimović je na Old Traffordu proveo dvije uspješne godine, odigrao je 53 utakmice postigavši 29 golova. Rojo, s druge strane, član je Uniteda od 2014. godine, proteklih šest mjeseci proveo je na posudbi u argentinskom Estudiantesu, u dresu najtrofejnijeg engleskog kluba odigrao je 122 utakmice, uspio je postići dva pogotka.