VIDEO Postoji li veća bol? Na kraju su tugovali svi!

Nogomet ostalo 7. kol 202022:27 > 22:35
Print screen/SK

Velikan iz La Corune dotakao je dno, sljedeće sezone igrat će u trećem rangu španjolskog nogometa, ali iako nije imao poseban motiv u zaostaloj utakmici Segunde, pobijedio je Fuenlabradu 2:1 golom iz penala u 95. minuti i spriječio je da se plasira u play-off za Primeru.

Nogometaši La Corune jedini motiv imali su u osveti Fuenlabradi, koja je prije otprilike tri tjedna bila “kriva” što je zbog korone u njenim redovima otkazan susret posljednjeg kola s Deportivom u trenutku kad je ovaj klub još uvijek imao teoretske šanse da izbjegne ispadanje u treću ligu.

U međuvremenu su svi suparnici u borbi za opstanak pobijedili svoje utakmice i gurnuli Depor u ponor, a nogometni savez je nakon mnogo peripetija na kraju odlučio da Depor i Fuenlabrada 20-tak dana kasnije ipak odigraju susret posljednjeg kola.

Ta utakmica imala je ogroman značaj za mali klub iz Madrida, jer bi Fuenlabrada u slučaju pobjede ili remija izbila na šesto mjesto i izborila doigravanje za Primeru.

I imala je 1:1 do same nadoknad, ali je drama dostigla vrhunac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i pretvorila se u tragediju za Madriđane. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju Jose Frana lopta je pogodila u ruku i nakon odgledanog VAR-a sudac je pokazao na bijelu točku. Buve je uzeo loptu i drugi put matirao mladog debitanta na golu Fuenlabrade.

Suze na kraju i jednih i drugih. Klub iz La Korune, ne tako davno prvak države i polufinalist Lige prvaka, sljedeće sezone igrat će u trećoj ligi, a malena Fuenlabrada ispustila je ogromnu priliku da kao debitant u Segundi osigura doigravanje za Primeru.

Umesto Fuenlabrade tamo će Elche, zajedno sa Zaragozom, Gironom i Almeriom. Jedan od ova četiri kluba pridružit će se Huesci i Cadizu u Primeri, dok će uz La Corunu u treći rang morati i Numancija, Extremadura i Racing Santander, redom nekadašnji članovi Primere!