Rumunjska: Nakon proširenja lige Dinamo ostao prvoligaš

Nogomet ostalo 6. kol 202016:55 > 16:59
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Rumunjski nogometni savez (FRF) odlučio je povećati broj klubova u tamošnjoj prvoj ligi sa 14 na 16 za novu sezonu čime je prvoligaški status zadržao jedan od najpopularnijih klubova u zemlji Dinamo iz Bukurešta.

Dinamo, koji je sa 18 naslova prvaka drugi najtrofejniji klub u Rumunjskoj, zbog velikog broja igrača zaraženih koronavirusom nije mogao odigrati posljednjih pet susreta netom okončanog prvenstva. Kako su klubovi odigrali različit broj susreta, redoslijed se određivao na osnovu prosječnog broja osvojenih bodova po nastupu, a po takvom je kriteriju Dinamo završio na pretposljednjoj poziciji koja vodi u niži rang natjecanja.

Ipak, odlukom FRF-a Dinamo će i sljedeće sezone igrati u prvoj ligi iako već neko vrijeme ima velikih financijskih problema.