Arteta: Imao sam jednu misiju kad sam došao u Arsenal

Catherine Ivill Getty Images Sport

Španjolski stručnjak Mikel Arteta izuzetno je ponosan na sve ono što je Arsenal postigao otkad je on preuzeo klub.

Nogometaši Arsenala osvojili su FA kup pobjedom nad Chelseajem u finalu na Wembleyju poslije preokreta rezultatom 2:1.

Upitan je li ovo najvažniji uspjeh koji je ostvario u karijeri, Arteta je rekao:

“Mislim da jest. Zaista sam ponosan na sve što smo napravili”.

Španjolski stručnjak zadovoljan je napretkom koji je tim ostvario otkad je on sjeo na klupu.

“Prethodni period je bio izuzetno težak za mene osobno, ali imao sam samo jednu misiju kada sam došao u Arsenal, a to je da uvjerim igrače i kompletnu ekipu da možemo osvojiti trofej. Morali smo promijeniti energiju, mentalitet. Ono što me čini ponosnim je način na koji se momci ponašaju u svlačionici, svi su zajedno, uživaju. Sve ovo je posljedica toga”.

Za trijumf Arsenala bio je najzaslužniji Pierre-Emerick Aubameyang, dvostruki strijelac.

“Nadam se da će biti nekih vijesti o njegovom ugovoru naredng tjedna. Želim graditi momčad oko njega. Razgovaramo, zna da ga u klubu poštuju i da mu se dive. Igrači su uz njega”, istaknuo je Arteta.