Rijeka osvojila šesti Kup u povijesti

hnk rijeka

Na šibenskom Šubićevcu gledali smo sjajnu utakmicu, a naslov je uzela momčad s Rujevice

Nogometaši Rijeke osvojili su Hrvatski nogometni kup svladavši u finalu u Šibeniku Lokomotivu s 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici zabio je Tibor Halilović u 76. minuti.

Prvo poluvrijeme na šibenskom Šubićevcu nije proteklo u nekom prevelikom uzbuđenju, bez pravih prilika su bili obje momčadi. Na sredini prvog poluvremena dogodio se grub start Mersinaja na Franku Andrijaševiću koji je na poluvremenu izašao iz igre te je završio u šibenskoj bolnici.

U drugom poluvremenu se otvorilo na obje strane, nešto konkretnija je bila Lokomotiva koja je zaredala par dobrih prilika, a sve su to spašavali vratnica i vratar riječke momčadi Pandur. Stigla je kazna od Halilovića, a u samoj završnici, Lokosi su imali veliku šansu za izjednačenje kada je lopta pogodila gredu.

Tako je Simon Rožman osvojio prvi trofej na klupi Rijeke koja je time osvojila šesti naslov u Kupu, dok je Lokomotiva i dalje bez osvojenog trofeja uz dva poraza u finalima, protiv Hajduka i sada Rijeke.