Trabzonspor osvojio Kup prvi put od 2010.

Getty Images/Patrick Smith

Nogometaši Trabzonspora osvojili su Kup Turske, obzirom da su u finalu svladali Antalyaspor sa 2:0 (1:0).

Prvi pogodak vidjeli smo u 25. minuti – Sorloth je idealno centrirao s lijeve strane, a Abdulkadir Omur uklizao je i zabio loptu u gol.

Bila je to izjednačena utakmica s prilikama na obje strane, Antalyji je u 96. minuti poništen gol zbog zaleđa, a Trabzon je potom došao do drugog pogotka preko Aleksandera Sorlotha u desetoj minuti nadoknade. Gol je pao poslije kontre kada je Antalya već sve poslala u napad.

Igralo se tako dugo jer je u 77. minuti Filip Novak pretrpio težu ozljedu glave.

To je deveti put u povijesti da je Trabzon osvojio Kup Turske, a prvi od sezone 2009/2010. Prvenstvo su posljednji put osvojili 1984. godine.