SK PODCAST: Kao drugoligaši ne možemo preživjeti

Nogomet ostalo 16. srp 202017:55 > 18:03
sportklub

Novi dan, novi Sportklubov podcast. Stožerni igrači HNK Gorice Kristijan Kahlina i Kristijan Lovrić razgovarali su s našim komentatorom Josipom Jurajem Pajvotom.

O čemu su razgovarali gosti podcasta s našim komentatorom pročitajte u pisanom obliku ili pogledajte cijeli podcast u prilogu.

SPORTKLUB: Gorica će završiti na šestom mjestu, kako ste zadovoljni sezonom, ali i svojom igrom?

KAHLINA: Zadovoljan sam svojom igrom, branio sam na visokom nivou cijelu sezonu i mogu reći da se osjećam jako dobro. Što se tiče momčadskog učinka, htjeli smo završiti među pet ekipa koje će ići u Europu sljedeće sezone, ali to nam nije pošlo za rukom.

LOVRIĆ: Također sam vrlo zadovoljan kako sam igrao, bolje je bilo nego prošle sezone, ali siguran sam da mogu još bolje. Kako kaže moj kapetan htjeli smo završiti među prvih pet ekipa, ali nismo uspjeli to izboriti i sljedeće sezone će nam to biti cilj.

SPORTKLUB: Jesu li protivnički igrači i trener ove sezone više pažnje obratili na tebe?

Lovrić: Mislim da jesu, zato što znaju koji je moj forte i što pokušavam napraviti. Znaju doći i po dva, tri igrača na mene, ali to je dobro za momčad jer se otvara prostora za ostale igrače kako bi iskoristili taj prostor zbog toga što je više igrača bilo na meni.

SPORTKLUB: Gorica nije uspjela ući među pet ekipa, što možete napraviti sljedeće sezone kako bi izborili taj plasman u Europu?

KAHLINA: Mi smo protiv svih najboljih ekipa igrali odlično, osim protiv Dinama i Lokomotive. Moramo naučiti kako igrati protiv onih nominalno slabijih ekipa i to nas je koštalo bolje pozicije na tablici.

SPORTKLUB: Koja je razlika između Jakirovića i novog trenera Dambrauskasa?

Facebook/HNK Gorica

LOVRIĆ: Litavski trener više želi da kroz posjed nešto više napravimo i da se bolje otvaramo u kontranapade na terenu. Međutim, igrači su najbitniji i mislim da se ipak nas najviše toga pita.

SPORTKLUB: Gorica u svojoj momčadi ima velik broj stranaca, kako to funkcionira u svlačionici?

KAHLINA: Jako dobro to funkcionira u svlačionici i moram reći da nema nikakvih problema bez obzira što ima puno stranaca.

SPORTKLUB: Koji su vaši planovi za budućnost?

LOVRIĆ: Ugovor me još neko vrijeme veže s Goricom. Naravno da je svakom igraču cilj napraviti iskorak u karijeri i otići u inozemstvo. Lagao bih kad bih rekao da želim i sljedeće sezone ostati Gorici na istom nivou jer želim napredovati i vidjet ćemo hoće li već ovog ljeta biti nekog transfera.

KAHLINA: Slažem se s Kristijanom, naravno da bih i ja htio napraviti taj iskorak jer ću za tjedan dana napuniti 28 godina, ali vidjet ćemo kako će to sve izgledati. Meni je lijepo u Gorici, ako treba i dalje ostati nije problem, ali želim napraviti iskorak u svojoj karijeri. Gorica živi od transfera, tako da je i ljudima u klubu u interesu da nas proda.

SPORTKLUB: Opiši nam malo svoj put do prve lige. Dugo si branio u drugoj ligi i evo tek sada si se etablirao u prvoj HNL-U

KAHLINA: Situacija u drugoj ligi je jako teška. Treniraš kao u prvoj ligi, a ne zarađuješ ni približno toliko. Ne možeš raditi nešto sa strane jer te nijedan klub neće trpjeti. Nema ni sigurnosti zbog kratkoročnih ugovora i zaista je teško. Pogotovo situacija u ovom trenutku koja je nevjerojatno nepoštena za igrače jer su klubovi odlučili da se liga ne nastavi, a igrači moraju trenirati i ostati u formi, a većina njih ne dobiva ništa novaca. Praktički je nemoguće tamo preživjeti.

SPORTKLUB: Lovriću, iz Kustošije si prešao u Lokomotivu, ali se nisi uspio nametnuti. Što je pošlo po zlu?

LOVRIĆ: Mislim da je većinom moja krivica, jer nisam pristupao treninzima i nogometu općenito kao što to sad radim. Bilo je tu i mnogo drugih faktora, ali reći ću da ja nisam bio ni približno na ovom nivou kao što sam danas. Tako je bilo i kao kada sam došao u Goricu, nisam bio u prvom sastavu šest mjeseci i već sam razmišljao da će situacija biti teška kao u Lokomotivi. Međutim, uz pomoć svog prijatelja i kapetana Kahline sam se uspio fokusirati samo na treninge i utakmice i došlo je mojih pet minuta.

SPORTKLUB: U koji klub u HNL-u bi najradije otišli da vas zovu?

LOVRIĆ: To je pitanje koje je jako škakljivo i ne želim govoriti točno u koji klub bi išao. Naravno da dođe ponuda od tih velikih klubova da bih to razmotrio.

KAHLINA: Ja sam kao klinac prošao Dinamovu školu nogometa i naravno da volim Dinamo, ali nijedan klub ne mrzim i ne bi odbio ponudu od velikih klubova iz HNL-a jer si mi nogometaši to jednostavno ne smijemo dopustiti.

SPORTKLUB: Tko vam je najbolji igrač u HNL-u?

LOVRIĆ: Reći ću Bruno Petković koji je fantastičan igrač, ali i Igor Silva iz Osijeka. Protiv njega mi je uvijek jako teško igrati jer je fantastičan bek koji voli ići prema naprijed i odličan je u defanzivi također. Njih dvojica su moj izbor.

KAHLINA: Ja ću također reći Bruno Petković, koji je zaista klasa. Međutim, uz njega ću spomenuti i našeg sugovornika Kristijana Lovrića koji je postao zaista odličan igrač. Zabija, asistira i daleko najvažniji igrač naše ekipe je i sigurno je u samom vrhu.