Zabijali gol po utakmici, a danas ih utrpali osam!

Nogomet ostalo 14. srp 202020:59 > 21:02
Getty Images/George Wood

Utakmica Championshipa između Wigan Athletica i Hull Cityja završena je spektakularnim i nevjerojatnim rezultatom 8:0, a domaćin je već nakon prvih 45 minuta imao neviđenu prednost u tom rangu natjecanja.

Komentar jednog čitatelja na stranici BBC-a najbolje oslikava utakmicu:

Upravo sam vidio rezultat utakmice! U prvom trenutku pomislio sam da je riječ o ragbiju!

Sedam od ukupno osam golova na DW stadionu palo je u prvih 45 minuta, od toga prvi u 2. minuti (strijelac Naismith), a preostalih šest u rasponu od samo 17 minuta!

Gosti iz Hulla, popularni “tigrovi” izgledali su u tom razdoblju igre kao “male mace”.

Posebno je zanimljivo da je Wigan (13. na ljestvici) do danas zabio tek 46 pogodaka iz 44 nastupa, tek nešto sitno više od 1 po utakmici. A onda ih je strpao osam 22. momčadi prvenstva koja trenutno drži prvo mjesto koje vodi u Ligu 1.

Hat-trick je 65. minuti zaokružio mladi Kieran Dowell, momak koji igra na posudbi iz Evertona.

Menadžer Wigana Paul Coock pohvalio je svoje momke, ali i izrazio tugu zbog suparnika:

– Oduševljeni smo rezultatom! Ali imamo i simpatije prema nogometašima Hulla. Koliko je ovo sjajan rezultat za nas, toliko je grozan za njih. Svjesni smo toga.