Lovren prelazi u klub koji će igrati Ligu prvaka?

Nogomet ostalo 12. srp 202020:43 > 20:46
Richard Heathcote/Getty Images

Obrambeni nogometaš Liverpoola i hrvatske reprezentacije Dejan Lovren blizu je prelaska u Zenit iz Sankt Peterburga, prenosi Championat.com

Chris Brunskill/Getty Images

Tridesetjednogodišnji hrvatski reprezentativac u redove prvaka Rusije preselio bi se kao slobodan igrač jer je, navodi isti izvor, gotovo izvjesno da će prije toga raskinuti ugovor s klubom sa Anfielda.

Lovren je u LFC došao u ljeto 2014. iz Southamptona u transferu vrijednom 25,3 milijuna eura. Iskusni defanzivac je ove sezone odigrao samo deset utakmica u Premier ligi (devet u prvoj postavi).

Ugovor s Redsima ističe mu sljedećeg ljeta, ali je izvjesno da će uskoro napustiti ekipu Jürgena Kloppa.

Hrvatski internacionalac je karijeru počeo u Dinamu iz Zagreba, a igrao je još u Lyonu, S’otonu i Liverpoolu.

S potonjim je osvojio Premier ligu (evo neki dan) i Ligu prvaka.

Zenit Sankt Peterburg trenutno je vodeća momčad ruske Premier lige, osigurala je naslov i ulaz u Ligu prvaka.