Još jedan veliki Dinamo mogao bi ispasti iz lige

Nogomet ostalo 2. srp 202022:48 > 22:58
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Jedan od najvećih rumunjskih klubova Dinamo iz Bukurešta nalazi se u veoma teškoj situaciji, veoma blizu ispadanja u niži rang. A situacija je dodatno otežana poslije poraza od Viitorula 1:0.

Klub koji nikada nije ispao u niži rang nalazi se na posljednjem mjestu na ljestvici. Olakšavajuća je okolnost da ima još dosta utakmica i da je samo četiri boda od sigurne zone, a jedan od razigravanja za popunu elitnog ranga. Ali ono što mora brinuti navijače trofejnog kluba je serija od sedam vezanih poraza i očajna forma.

Ni u Constanti nije bilo bolje. Slavio je Viitorul golom Gite u 17. minuti i tako ostavio Dinamo u izuzetno teškoj situaciji i suočio ga s izglednom selidbom u niži rang, što bi bio podbačaj povijesnih razmjera. Dinamo ima isti broj bodova kao i Chindija, a bod više ima Politechnika, koja se nalazi na mjestu koje vodi u doigravanje. Voluntari je prvi u doigravanju za opstanak s 34 boda.