Uskoro na SK – navijači koji su naljutili epidemiologe!

Nogomet ostalo 29. lip 202021:38 > 21:44
Martin Rose, Getty Images

Nekad veliki klub iz Istočne Njemačke, nikada nije revitalizirao staru slavu. Sada se nakon nekoliko godina u 'cvajti' ponovno spustio u našu 3. ligu.

Thomas F. Starke/Getty Images

Kažemo “našu”, jer cijelu sezonu mogli ste je pratiti na kanalima Sport kluba. Ako jeste, sigurno niste požalili. Vrlo dobar nogomet, sjajni navijači, nevjerojatno dobro popunjeni stadioni s obzirom na rang natjecanja…

Tamo se vraća Dynamo Dresden, klub koji je 8 puta bio prvak Istočne Njemačke, a triput je igrao u četvrtfinalu Europskog kupa, preteče Lige prvaka.

Dynamo je ispao iz druge lige, dugo se znalo da će se to dogoditi, ali danas su njihovi vjerni navijači ipak odlučili napraviti svojevrstan protest. Ujedno i pružiti podršku.

Okupili su se ispred stadiona Rudolfa Harbiga, njih nekoliko tisuća, zanemarujući protuepidemijske preporuke (neki tvrde, da su protestirali protiv istih) i skandirali ime svog voljenog kluba!

Poslušajte gornji video i proveselite se što ćete ih od sljedeće sezone moći gledati na Sport klubu u sklopu 3. lige, gdje će se nadmetati sa također izvrsnim i brojnim navijačima Kaiserslauterna, Zehcigera itd.

S obzirom na današnji nastup navijača Dresdena, nogometna Njemačka zgraža se nadugo i naširoko, a svi očekuju službenu ispriku kluba zbog neodgovornosti njihovih tifoza.

Zasad čini se da se to neće dogoditi.

Dynamo je osvojio 3. ligu 2016. godine, nakon toga proveo je četiri sezone u 2. Bundesligi. Osvajao je peto, 14., 12. i sada posljednje mjesto.