Klopp izbornik Njemačke – jeste li čuli išta bolje?!

Nogomet ostalo 29. lip 202018:38 > 18:47
Laurence Griffiths/Getty Images

Bivši igrač Borussije Dortmund Neven Subotić pozvao je Jurgena Kloppa da napusti klubu Liverpoola i preuzme kormilo njemačke reprezentacije.

Laurence Griffiths/Getty Images

Klopp proživljava najbolje trenutke karijere nakon osvajanja Premier lige s klubom koji to nije do njega napravio nikada u povijesti.

Nijemac je transformirao Liverpool otkako ga je preuzeo u listopadu 2015., napravio od njega jedan od najatraktivnijih nogometnih sustava, ove sezone u vitrine je donio tri trofeja, a prošle Ligu prvaka.

Daleko je to od žetve kojoj bi se Kloppa moglo stvariti potpuno ostvarenim trenerom, ali Subotić smatra da je logična sljedeća faza u njegovoj karijeri klupa posrnule Njemačke.

– U jednom trenutku Klopp mora postati izbornik, apsolutno mora – a zatim i osvojiti Svjetsko prvenstvo s Njemačkom – kazao je Subotić za CHECK24.

– Što se uspjeha tiče, ništa nije preostalo što nije napravio, osim toga.

Sadašnji igrač Union Berlina pričao je o tome zašto je Klopp tako velik trener, čiji je igrač bio za svojih dana u Dortmundu.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

– Jurgen Klopp putem Liverpoola pozvao je mnogo novih ljudi u nogomet, zbog njega je puno ljudi uzbuđeno kada gleda ovaj sport.

Klopp s Liverpoolom ima ugovor do ljeta 2024., još u prosincu je potpisao produljenje. Tako da realizacija Subotićeve ideje nije izgledna u bliskoj budućnosti.

Ipak, to nas neće spriječiti da maštamo o ideji Njemačke predvođene Kloppom i njegovom energičnom vizijom nogometa. Pa tko bi imao nešto protiv toga?