Dinamo na putu za LP po jednu utakmicu, play-offu dvije

Clive Brunskill/Getty Images

UEFA je danas organizirala sastanak gdje su donesene brojne važne odluke

Krovna nogometna organizacija UEFA donijela je odluku o završnici Lige prvaka i Europske lige, a donešene su i neke promjene oko kvalifikacija za europska natjecanja koja se tiču i hrvatskih klubova.

UEFA je objavila sustav za kvalifikacije sljedeće sezone, pa će tako Hrvatska imati dva predstavnika u Ligi prvaka i tri u Europskoj ligi. Na konferenciji je donešena odluka prema kojem će se kvalifikacije igrati na samo jednu utakmicu, dok će domaćin biti odrežen ždrijebom. Konkretno, prva tri pretkola će se igrati na jednu utakmicu, dok će se play-off igrati na dvije.

Hrvatski predstavnici natjecanje će započeti u 2. pretkolu, prvak u dijelu ždrijeba za prvake, a drugoplasirana momčad u dijelu ždrijeba za neprvake. U Europa ligi će u 3. pretkolo pobjednik Kupa (Lokomotiva ili Rijeka), a u 2. pretkolo će preostala dva kluba od 3. do 5. mjesta HNL-a.

Što se tiče naših predstavnika, oni će natjecanje započeti u drugom pretkolu, prvak u dijelu ždrijeba za prvake, dok će drugoplasirani biti u dijelu za neprvake. U Europskoj ligi će u 3. pretkolo pobjednik Kupa, što znaći da će to biti Lokomotiva ili Rijeka, dok će  u 2. pretkolo preostala dva kluba koji će biti rangirani od 3. do 5. mjesta u HNL-u.

Kvalifikacije za LP:

Pretkolo pretkola: 8. i 11. kolovoza

Prvo pretkolo: 18. i 19. kolovoza

Drugo pretkolo: 25. i 26. kolovoza

Treće pretkolo: 15. i 16. rujna

Play-off: 22. i 23. rujna (uzvrati tjedan dana kasnije)

Kvalifikacije za EL:

Pretkolo pretkola: 20. kolovoza