Povratak Talijana, Rebić veliki Milanov adut za finale

Marco Luzzani / Stringer

Nakon duge stanke večeras se nastavlja nogomet u Italiji, i to dvobojem u Torinu između Juventusa i Milana

Nakon Njemačke i Španjolske, barem kada je riječ o ligama petica, danas se nakon višemjesečne stanke nogomet vraća i u Italiji. Doduše, ne prvenstvom, već uzvratnom polufinalnom utakmicom Kupa između Juventusa i Milana, a taj dvoboj možete pratiti večeras od 21 sat na SK1.

Serie A se nastavlja idući tjedan, a ovaj klasik bit će uvertira za nastavak talijanskog prvenstva. Prvi dvoboj između ova dva protivnika igranom na San Siru, završio je bez pobjednika 1:1.

U prvoj utakmici igranoj sredinom veljače, Rossoneri su poveli u 61. minuti pogotkom hrvatskog reprezentativca Ante Rebića, a samo deset minuta kasnije Hernandez je dobio drugi žuti karton, što je za njega značilo kraj u tom susretu. Juventus je dugo napadao, ali završnici utakmice dobio je kazneni udarac nakon što je VAR utvrdio da je Milanov Davide Calabria igrao rukom, a siguran s bijele točke bio je, a tko drugi, Cristiano Ronaldo.

Trener torinske momčadi Maurizio Sarri u ovom susretu bit će lišen pomoći dvojice važnih obrambenih igrača, Giorgija Chiellinija te Meriha Demirala, ali i napadača Gonzala Higuaina. S druge strane Pioli ne može računati na Zlatana Ibrahimovića i Matea Mussachia, kao i spomenutog igrača koji je ‘pocrvenio’, Thea Hernandeza.

U drugom polufinalu koji je na rasporedu sutra sastaju se Inter i Napoli, a Napoli je u prvom susretu u Milanu slavio minimalnim rezultatom, a pogodak odluke postigao je Fabian Ruiz.