Srpski igrač dobio otkaz zbog rasizma svoje supruge

(Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Član američke profesionalne nogometne lige MLS LA Galaxy raskinuo je u petak ugovor sa srpskim veznjakom Aleksandrom Kataijem, a razlog je "niz rasističkih i nasilničkih objava njegove supruge putem društvenih mreža".

Tea Katai je na svom Instagram profilu objavila poruku u kojoj prosvjednike pokreta “Crni životi vrijede” nazvala “odvratnom stokom” te pozvala na nasilan obračun s njima. Ta je poruka kasnije izbrisana, ali klub iz Los Angelesa je reagirao raskidom ugovora s njezinim suprugom iako se on ispričao zbog tih poruka.

“Snažno osuđujemo poruke Tee Katai i stoga smo odlučili sporazumno raskinuti ugovor s Aleksandrom Kataijem. LA Galaxy poštuje obojene zajednice, posebice crnu zajednicu, u prosvjedima kojima se bore protiv sustavnog rasizma, društvene nejednakosti, netrepeljivosti i nasilja”, objavio je klub.(h)